gnome-games master - en to be translation catalogue (57 entries)

en: GNOME Klotski
be: Кубікі GNOME

en: Slide blocks to solve the puzzle
be: Перасоўвайце блокі, каб вырашыць галаваломку

en: GNOME Klotski is a set of block sliding puzzles. The objective is to move the patterned block to the area bordered by green markers. To do so, you’ll need to slide other blocks out of the way. Complete each puzzle in as few moves as possible!
be: Кубікі GNOME, калекцыя галаваломак, звязаных з перасоўваннем кубікаў. Задача гульні - ссунуць патрэбны кубік у абшар з зялёнымі пазнакамі. Дзеля гэтага вам прыйдзецца пасоўваць іншыя кубікі, каб вызваліць дарогу. Пастарайцеся вырашыць галаваломку за як мага меншую колькасць хадоў!

en: GNOME Klotski comes with nearly thirty different puzzle layouts of varying difficulty. Some of the layouts are similar and only the size of one or more blocks differ. Other layouts have more variety.
be: Кубікі GNOME маюць каля трыццаці выкладаў галаваломак рознай цяжкасці. Некаторыя выклады падобныя і адрозніваюцца толькі памерам некаторых кубікаў. Іншыя выклады больш разнастайныя.

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: Klotski
be: Кубікі

en: game;strategy;logic;move;
be: гульня;стратэгія;логіка;лагічная гульня;ход;хады;

en: Challenge Pack
be: Набор для аматараў

en: Skill Pack
be: Набор для вопытных

en: Previous
be: Назад

en: Next
be: Далей

en: _Start Over
be: _Пачаць з пачатку

en: Restart the current puzzle
be: Пачаць галаваломку з пачатку

en: _Change Puzzle
be: _Іншая галаваломка

en: Choose an other puzzle
be: Выбраць іншую галаваломку

en: _Scores
be: _Рэкорды

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выхад

en: The puzzle in play
be: Актыўная галаваломка

en: The number of the puzzle being played.
be: Нумар галаваломкі.

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселах

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселах

en: true if the window is maximized
be: Уключана, калі акно максімалізавана

en: Print release version and exit
be: Паказаць версію выдання і выйсці

en: Sliding block puzzles
be: Галаваломкі па перасоўванні блокаў

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
be: Толькі 18 крокаў

note: puzzle name
en: Daisy
be: Стакротка

note: puzzle name
en: Violet
be: Фіялка

note: puzzle name
en: Poppy
be: Мак

note: puzzle name
en: Pansy
be: Браткі

note: puzzle name
en: Snowdrop
be: Пралеска

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
be: Чырвоны асёл

note: puzzle name
en: Trail
be: Сцежка

note: puzzle name
en: Ambush
be: Засада

note: puzzle name
en: Agatka
be: Агатка

note: puzzle name
en: Success
be: Поспех

note: puzzle name
en: Bone
be: Костка

note: puzzle name
en: Fortune
be: Фартуна

note: puzzle name
en: Fool
be: Дурань

note: puzzle name
en: Solomon
be: Саламон

note: puzzle name
en: Cleopatra
be: Клеапатра

note: puzzle name
en: Shark
be: Акула

note: puzzle name
en: Rome
be: Рым

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
be: Сцяг

note: puzzle name
en: Ithaca
be: Ітака

note: puzzle name
en: Pelopones
be: Пелапанес

note: puzzle name
en: Transeuropa
be: Транс-Еўропа

note: puzzle name
en: Lodzianka
be: Ладзянка

note: puzzle name
en: Polonaise
be: Паланэз

note: puzzle name
en: Baltic Sea
be: Балтыйскае мора

note: puzzle name
en: American Pie
be: Амерыканскі пірог

note: puzzle name
en: Traffic Jam
be: Дарожны затор

note: puzzle name
en: Sunshine
be: Сонечнае святло

note: Label on the scores dialog, next to dropdown */
en: Puzzle
be: Галаваломка

en: Moves: %d
be: Хадоў: %d

en: Level completed.
be: Узровень пройдзены.
