gnome-games master - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Slide blocks to solve the puzzle
ast: Arrastra los bloques pa resolver el puzzle

en: _Scores
ast: Puntuacione_s

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _About
ast: Tocante _a

en: The puzzle in play
ast: El puzzle en xuegu

en: The number of the puzzle being played.
ast: El númberu de puzzle que tas xugando.

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
ast: Sólo 18 pasos

note: puzzle name
en: Violet
ast: Violeta

note: puzzle name
en: Snowdrop
ast: Falampu

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
ast: Monu Colloráu

note: puzzle name
en: Trail
ast: Carrera

note: puzzle name
en: Success
ast: Éxitu

note: puzzle name
en: Bone
ast: Güesu

note: puzzle name
en: Fortune
ast: Fortuna

note: puzzle name
en: Fool
ast: Alloriáu

note: puzzle name
en: Shark
ast: Tiburón

note: puzzle name
en: Rome
ast: Roma

note: puzzle name
en: Pelopones
ast: Peloponesu

note: puzzle name
en: Transeuropa
ast: Treseuropa

note: puzzle name
en: Polonaise
ast: Polonesa

note: puzzle name
en: Baltic Sea
ast: Mar Báltica

note: puzzle name
en: Traffic Jam
ast: Atascu

note: puzzle name
en: Sunshine
ast: Soleyeru

en: Moves: %d
ast: Movimientos: %d

en: Level completed.
ast: Nivel completáu.
