gnome-logs master - en to an translation catalogue (34 entries)

en: Alerts
an: Alertas

en: Starred
an: Favorito

en: All
an: Tot

en: Applications
an: Aplicacions

en: System
an: Sistema

en: Security
an: Seguranza

en: Updates
an: Actualizacions

en: Usage
an: Uso

note: Name and summary taken from the desktop file.
en: Logs
an: Rechistros

en: Go back to the event view
an: Tornar a la vista d'eventos

en: Search the displayed logs
an: Buscar os rechistros amostraus

en: Message
an: Mensache

en: Audit Session
an: Auditar sesión

en: Kernel Device
an: Dispositivo d'o nuclio

en: Priority
an: Prioridat

en: Subject
an: Afer

en: Defined By
an: Definiu por

en: Support
an: Suporte

en: Documentation
an: Documentación

en: _New Window
an: Finestra _nueva

en: _Help
an: _Aduya

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Zarrar

en: View detailed event logs for the system
an: Veyer rechistros detallaus d'eventos d'o sistema

en: Logs shows events from the systemd journal, and sorts them into categories, such as hardware and applications.
an: Rechistros amuestra eventos d'o rechistro de systemd, y los ordena en categorías tals como hardware u aplicacions.

en: Using Logs you can search your logs by typing a search term, and view detailed information about each event by clicking on it.
an: Al usar Rechistros puede buscar en os suyos rechistros escribindo un termin de busca y veyer información detallada sobre cada evento en pretar sobre el.

en: Log Viewer
an: Visor de rechistros

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: log;journal;debug;error;
an: rechistro;diario;depurar;error;

en: How to sort list rows in the event view list
an: Cómo ordenar listas de ringleras en a lista de vista d'eventos

en: Sort list rows in ascending or descending order for the selected type
an: Ordenar listas de ringleras en orden ascendiente u descendent ta o tipo seleccionau

en: View and search logs
an: Veyer y buscar rechistros

en: Print version information and exit
an: Amostrar información d'a versión y salir

note: Translators: Shown when there are no (zero) results in the current * view.
en: No results
an: No i hai resultaus

en: Not implemented
an: No implementau
