gnome-logs master - en to ms translation catalogue (99 entries)

en: Important
ms: Penting

en: Alerts
ms: Awas

en: Starred
ms: Dibintang

en: All
ms: Semua

en: Applications
ms: Aplikasi-aplikasi

en: System
ms: Sistem

en: Security
ms: Keselamatan

en: Hardware
ms: Perkakasan

en: Updates
ms: Kemas kini

en: Usage
ms: Penggunaan

en: _New Window
ms: Tetingkap _Baharu

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Logs
ms: Perih_al Log

en: Export logs to a file
ms: Eksport log ke  dalam fail

en: Choose the boot from which to view logs
ms: Pilih but yang mana dapat melihat log

en: Search all the logs of the current category
ms: Gelintar semua log bagi kategori semasa

en: Sender
ms: Pengirim

en: Time
ms: Masa

en: Message
ms: Mesej

en: Audit Session
ms: Sesi Audit

en: Kernel Device
ms: Peranti Kernel

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Subject
ms: Tajuk

en: Defined By
ms: Ditakrif Oleh

en: Support
ms: Sokongan

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Select journal field and timestamp range filtering options
ms: Pilih pilihan medan jurnal dan penapisan julat setem masa

en: Select a Journal Field to filter the Logs according to it
ms: Pilih satu Medan Jurnal untuk menapis Log berdasarkan padanya

en: All Available Fields
ms: Semua Medan Tersedia

en: Parameters
ms: Parameter

note: Translators: What [journal fields to search in]
en: What
ms: Apa

en: Select Journal Field…
ms: Pilih Medan Jurnal...

note: When [log entries to be shown for a given timestamp range]
en: When
ms: Bila

en: Show Logs from…
ms: Tunjuk Log daripada...

en: Select Timestamp Range of the Log Entries to be shown
ms: Pilih Julat Setem Masa bagi Masukan Log yang ditunjukkan

en: Current Boot
ms: But Semasa

en: Search Type
ms: Jenis Gelintar

en: Substring
ms: Subrentetan

en: Match in any part of the string
ms: Padan mana-mana bahagian rentetan

en: Exact
ms: Tepat

en: Match complete string only
ms: Padankan rentetan lengkap sahaja

en: Back
ms: Undur

en: Show Logs Starting From…
ms: Tunjuk Log Bermula Daripada...

en: Select a start date
ms: Pilih satu tarikh mula

en: Select Start Date…
ms: Pilih Tarikh Mula...

en: 22 January 2016 or 1/22/2016
ms: 22 Januari 2016 atau 1/22/2016

en: Select start time
ms: Pilih masa mula

en: Select Start Time…
ms: Pilih Masa Mula...

en: Hr
ms: Jam

en: Sec
ms: Saat

en: Until…
ms: Sehingga...

en: Select an end date
ms: Pilih satu tarikh akhir

en: Select End Date…
ms: Pilih Tarikh Akhir...

en: Select end time
ms: Pilih masa akhir

en: Select End Time…
ms: Pilih Masa Akhir...

en: Process Name
ms: Nama Proses

en: Systemd Unit
ms: Unit Systemd

en: Executable Path
ms: Laluan Boleh Laku

en: Previous Boot
ms: But Terdahulu

en: Today
ms: Hari ini

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Last 3 days
ms: 3 hari terakhir

en: Entire Journal
ms: Keseluruhan Jurnal

en: Set Custom Range…
ms: Tetapkan Julat Suai

en: Help
ms: Bantuan

en: Ignore
ms: Abai

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
ms: Buka satu tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: Close a window
ms: Tutup satu tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Find
ms: Cari

en: GNOME Logs
ms: Log GNOME

en: View detailed event logs for the system
ms: Lihat log peristiwan terperinci untuk sistem

en: Logs shows events from the systemd journal, and sorts them into categories, such as hardware and applications.
ms: Log menunjukkan peristiwa daripada jurnal systemd, dan isih mereka dalam bentuk kategori, seperti perkakasan dan aplikasi.

en: Using Logs you can search your logs by typing a search term, and view detailed information about each event by clicking on it.
ms: Menggunakan Log, anda boleh gelintar log-log anda dengan menaip satu terma gelintar, dan lihat maklumat terperinci berkenaan setiap peristiwa dengan mengklik padanya.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Logs
ms: Log

en: Log Viewer
ms: Pelihat Log

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: log;journal;debug;error;
ms: og;jurnal;nyahpepijat;ralat;

en: Ignore warning
ms: Abai amaran

en: Whether to ignore the warning that says you don’t have sufficient permission to view logs. If ignored, the warning won’t show up again.
ms: Sama ada hendak abaikan amaran yang mengatakan anda tidak mempunyai keizinan yang mencukupi untuk melihat log. Jika diabaikan, amaran tidak akan ditunjukkan lagi.

en: How to sort list rows in the event view list
ms: Bagaimanakah hendak mengisih baris senarai dalam senarai pandangan peristiwa

en: Sort list rows in ascending or descending order for the selected type
ms: Isih baris-baris senarai secara tertib menaik atau menurun bagi jenis terpilih

en: View and search logs
ms: Lihat dan gelintar log

en: Print version information and exit
ms: Cetak maklumat versi dan keluar

note: Translators: Boot refers to a single run (or bootup) of the system
en: Boot
ms: But

note: Translators: Shown when there are no (zero) results in the current * view.
en: No results
ms: Tiada keputusan

en: Other
ms: Lain-lain

note: Translators: if only custom start timestamp is set, then we update * the timestamp range button label in popover to show that * logs are shown in the window starting from this timestamp * until the ending timestamp of journal.
en: From %s
ms: Dari %s

note: Translators: if only custom end timestamp is set, then we update * the timestamp range button label in popover to show that * logs are shown in the window upto this timestamp * with the starting timestamp being the current time.
en: Until %s
ms: Sehingga %s

en: Save logs
ms: Simpan log

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Save
ms: _Simpan

en: log messages
ms: mesej log

en: Unable to export log messages to a file
ms: Tidak boleh mengeksport mesej log ke dalam fail

en: Unable to read system logs
ms: Tidak boleh membaca log-log sistem

en: Unable to read user logs
ms: Tidak boleh membaca log-log pengguna

en: No logs available
ms: Tiada log tersedia
