gnome-mahjongg master - en to eu translation catalogue (76 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Report a Problem
eu: Jakinarazi akats bat

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Mahjongg</app> is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate. If you notice a problem you can file a <em>bug report</em>. To file a bug, go to <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-mahjongg/issues/"/>.
eu: <app>Mahjongg</app> aplikazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu. Arazoren bat ikusten baduzu, bete ezazu <em>akatsaren jakinarazpena</em>. Akatsa jakinarazteko, joan <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-mahjongg/issues"/> gunera.

note: (itstool) path: page/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs, crashes and request enhancements.
eu: Akatsei segimendua egiteko sistema bat da, erabiltzaileek eta garatzaileek akatsei eta kraskadurei buruzko xehetasunak eman ditzaten edo hobekuntza eskatu ditzaten balio duena.

note: (itstool) path: page/p
en: To participate you need an account which will give you the ability to gain access, file bugs, and make comments. Also, you need to register so you can receive updates by e-mail about the status of your bug. If you don't already have an account, just click on the <gui>Sign in / Register</gui> link to create one.
eu: Parte hartzeko, kontu bat sortu beharko duzu. Horrela, akatsak bete, iruzkinak egin eta zure akatsak duen egoerari buruzko eguneratzeak posta bidez eskuratu ahal izango dituzu. Oraindik konturik ez baduzu, egin klik <gui>Hasi saioa / Erregistratu</gui> estekan kontu bat sortzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Once you have an account, log in, and click on <gui>New issue</gui>. Before reporting a bug, please read the <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">bug writing guidelines</link>, and please <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-mahjongg/issues">browse</link> for the bug to see if it already exists.
eu: Kontu bat sortu ondoren, hasi saioa eta egin klik <gui>Auzi berria</gui> aukeran. Akats bat jakinarazi baino lehen, irakurri <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">akatsak idazteko gidalerroak</link> eta <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-mahjongg/issues">arakatu</link> lehendik dadudenak, jakiteko ea zure akatsa jadanik badagoen ala ez.

note: (itstool) path: page/p
en: If you are requesting a new feature, choose <gui>1. Feature</gui> in the <gui>Labels</gui> menu. Fill in the Title and Description sections and click <gui>Submit Issue</gui>.
eu: Eginbide berria eskatu baduzu, aukeratu <gui>Etiketak</gui> menuko <gui>1. eginbidea</gui>. Bete izenburua eta deskribapena eta egin klik <gui>Bidali auzia</gui> aukeran.

note: (itstool) path: page/p
en: Your report will be given an ID number, and its status will be updated as it is being dealt with.
eu: Zure txostenari ID zenbaki bat emango zaio eta bere egoera eguneratu egingo da aldaketaren bat dagoenean.

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: figure/title
en: Bonus tiles
eu: Gainsari-lauzak

note: (itstool) path: page/p
en: There are eight bonus tiles: four flowers and four seasons. The flower group consists of blue winter motives in the postmodern theme and yellow symbols in the smooth theme. The season group consists of yellow spring motives in the postmodern theme and black symbols in the smooth theme. The identical bonus tiles are matched in the postmodern theme and the bonus tiles with the same symbol color are matched in the smooth theme.
eu: Zortzi gainsari-lauza daude: lau lore eta lau sasoi. Loreen taldean negu urdineko motiboak dira gai postmodernoan eta ikur horiak gai leunean. Sasoien taldean udaberriko motibo horiak dira gai postmodernoan eta ikur beltzak gai leunean. Gai postmodernoan gainsari-lauza berdinak parekatzen dira eta gai leunean ikur-kolore bereko gainsari-lauzak.

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
eu: Lagundu garatzen

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> are developed and maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> boluntarioen komunitate batek garatzen eta mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

note: (itstool) path: page/p
en: If you would like to <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing">help develop <app>GNOME Games</app></link>, you can get in touch with the developers using <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">mailing list</link>.
eu: <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing"><app>GNOME Jokoak</app> garapetzen lagundu</link> nahi baduzu, <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">posta-zerrenda</link> erabili dezakezu.

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
eu: Lagundu dokumentazioa idazten

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> documentation is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> aplikazioaren dokumentazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

note: (itstool) path: page/p
en: To contribute to the Documentation Project, feel free to get in touch with us using <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fdocs">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/gnome-doc-list">mailing list</link>.
eu: Dokumentazio-proiektuan lagundu nahi baduzu, jarri gurekin harremanetan <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fdocs">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/gnome-doc-list">posta-zerrenda</link> erabilita.

note: (itstool) path: page/p
en: Our <link href="https://wiki.gnome.org/DocumentationProject/Contributing">wiki</link> page contains useful information.
eu: Gure <link href="https://wiki.gnome.org/DocumentationProject/Contributing">wiki</link> orriak informazio erabilgarria du.

note: (itstool) path: page/title
en: Basic gameplay
eu: Oinarrizko jokoa

note: (itstool) path: page/p
en: There are many different <link xref="map">tile layouts</link> to choose from.
eu: <link xref="map">Lauza-diseinu</link> desberdin asko daude aukeran.

note: (itstool) path: page/p
en: To match two tiles:
eu: Bi lauza parekatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the a tile you want to match. If it is an eligible tile, it will be highlighted.
eu: Egin klik parekatu nahi duzun lauzan. Erabilgarri badago, nabarmenduta geratuko da.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on a matching tile. If it is a truly a matching tile, both tiles will vanish.
eu: Egin klik bat datorren beste lauza batean. Benetan bat badator, bi lauzak desagertu egingo dira.

note: (itstool) path: section/title
en: Video demonstration
eu: Bideo-erakustaldia

note: (itstool) path: media/p
en: Video of gameplay
eu: Jokoaren bideoa

note: (itstool) path: page/title
en: Hints
eu: Iradokizunak

note: (itstool) path: note/p
en: There is a 30-second penalty for each use of the "hint" option.
eu: 30 segundo galduko dira iradokizun bat erabiltzen den bakoitzean.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <keyseq><key>Ctrl</key><key>H</key></keyseq>.
eu: Sakatu <keyseq><key>Ctrl</key><key>H</key></keyseq>.

note: (itstool) path: div/p
en: There is a 30 s penalty for each use of this option.
eu: 30 segundo galduko dira aukera hau erabiltzen den bakoitzean.

note: (itstool) path: info/desc
en: GNOME Mahjongg help.
eu: GNOME Mahjongg laguntza.

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Mahjongg</app> is a simple pattern recognition game. You score points by matching identical tiles.
eu: <app>Mahjongg</app> ereduak ezagutzea oinarritzat duen joko sinplea da. Lauza berdinak parekatzen direnean lortzen dira puntuak.

note: (itstool) path: section/title
en: Playing Mahjongg
eu: Jokatu Mahjongg jokoan

note: (itstool) path: section/title
en: Useful tips
eu: Argibide erabilgarriak

note: (itstool) path: section/title
en: Get involved
eu: Hartu parte

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported lizentzia

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
eu: Lan honen lizentzia <_:link-1/> da.

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
eu: Legezko informazioa.

note: (itstool) path: page/title
en: License
eu: Lizentzia

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
eu: Lan  hau Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lizentzia pean banatzen da.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
eu: Libre zara:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
eu: <em>Partekatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
eu: Lana kopiatu, banatu eta transmititzeko.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
eu: <em>Aldatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
eu: Lana moldatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
eu: Honako baldintzen pean:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
eu: <em>Aitortu</em>

note: (itstool) path: item/p
en: You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
eu: Lanaren egilea edo lizentziaren jabea nor den aitortu behar duzu, hark esandako moduan (baina zuk egiten duzun erabilera babesten duela esan edo iradoki gabe).<

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
eu: <em>Partekatu berdin</em>

note: (itstool) path: item/p
en: If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under the same, similar or a compatible license.
eu: Lan hau aldatu, transformatu edo osatzen baduzu, lizentzia bera edo lizentzia bateragarri bat erabili beharko duzu sortutako lan berria banatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: For the full text of the license, see the <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons website</link>, or read the full <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link>.
eu: Lizentziaren testu osoa kontsultzeko, begiratu <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons webgunean</link> edo irakurri <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons kontratu osoa</link>.

note: (itstool) path: page/title
en: Change tile layout
eu: Aldatu lauza-diseinua

note: (itstool) path: page/p
en: There are 9 different layouts. To select a different tile layout:
eu: 9 diseinu daude. Beste lauza-diseinu bat hautatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <gui style="menuitem">Preferences</gui>.
eu: Sakatu goiko eskuineko izkinako menu-botoia eta hautatu <gui style="menuitem">Hobespenak</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a <gui>Layout</gui> from the drop-down menu.
eu: Hautatu diseinu bat goitibeherako <gui>Diseinua</gui> menuan.

note: (itstool) path: media/p
en: easy image
eu: irudi erraza

note: (itstool) path: media/p
en: the ziggurat layout image
eu: ziggurat-diseinuaren irudia

note: (itstool) path: media/p
en: four bridges layout image
eu: lau zubien diseinuaren irudia

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Easy</em>
eu: <em>Erraza</em>

note: (itstool) path: td/p
en: <em>The Ziggurat</em>
eu: <em>Ziggurat</em>

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Four Bridges</em>
eu: <em>Lau zubi</em>

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Cloud</em>
eu: <em>Hodeia</em>

note: (itstool) path: media/p
en: difficult layout image
eu: zaila-diseinuaren irudia

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Difficult</em>
eu: <em>Zaila</em>

note: (itstool) path: page/title
en: Moves left
eu: Zenbat mugimendu

note: (itstool) path: page/p
en: The <gui>Moves Left</gui> counter is located on the header bar, next to the time counter. It displays the number of different moves that can be made. It can help you see how far you are from running out of moves, and whether you've seen all possible moves.
eu: <gui>Zenbat mugimentu</gui> zenbagailua goiburu-barran dago, denbora-zenbagailuaren alboan. Egin daitekeen mugimendu kopurua bistaratzen du. Mugimendurik gabe geratzeko zenbat falta zaizkizun erakusten dizu, eta mugimendu posible guztiak egin dituzun ala ez.

note: (itstool) path: page/title
en: Pausing your game
eu: Jokoa pausatzea

note: (itstool) path: page/p
en: You can pause your current game using one of the following methods:
eu: Uneko jokoa pausatzeko, honako metodoetako bat erabili daiteke:

note: (itstool) path: item/p
en: The <_:media-1/> button in the header bar.
eu: Goiburu-barrako <_:media-1/> botoia.

note: (itstool) path: item/p
en: The <key>Pause</key> key on your keyboard. Not all keyboards have this key.
eu: Teklatuko <key>Pausatu</key> tekla. Tekla hori ez dago teklatu guztietan.

note: (itstool) path: page/title
en: Rules
eu: Arauak

note: (itstool) path: item/p
en: Tiles must be identical to be removed.
eu: Lauzek berdin-berdinak izan behar dute haiek kendu ahal izateko.

note: (itstool) path: item/p
en: Fully and partially covered tiles cannot be matched.
eu: Osorik edo partzialki estalita dauden lauzak ezin dira parekatu.

note: (itstool) path: item/p
en: Tiles must have a free long edge in order to be eligible for matching.
eu: Lauzek ertz luze bat libre izan behar dute parekatuak izan ahal izateko.

note: (itstool) path: item/p
en: You can undo a move without penalty.
eu: Ezin da mugimendu bat desegin zigorrik gabe.

note: (itstool) path: page/title
en: Scoring
eu: Puntuazioa

note: (itstool) path: page/title
en: Strategy
eu: Estrategia

note: (itstool) path: page/title
en: Help translate
eu: Lagundu itzultzen

note: (itstool) path: page/p
en: The GNOME Games user interface and documentation is being translated by a world-wide volunteer community: you are welcome to participate.
eu: GNOME Jokoak aplikazioaren erabiltzaile-interfazea eta dokumentazioa boluntarioen komunitate batek itzultzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.
