gnome-games master - en to ast translation catalogue (35 entries)

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
ast: Desmonta un montón de fiches quitando les pareyes iguales

[ctx: mahjongg map name]
note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Easy
ast: Fácil

[ctx: mahjongg map name]
en: The Ziggurat
ast: El Ziggurat

[ctx: mahjongg map name]
en: Four Bridges
ast: Cuatro pontes

[ctx: mahjongg map name]
en: Cloud
ast: Ñube

[ctx: mahjongg map name]
en: Red Dragon
ast: Dragón Colloráu

[ctx: mahjongg map name]
en: Pyramid's Walls
ast: Muries de la Pirámide

[ctx: mahjongg map name]
en: Confounding Cross
ast: Cruce confusu

[ctx: mahjongg map name]
en: Difficult
ast: Dificultá

en: Paused
ast: Pausáu

en: Moves Left:
ast: Movimientos Pendientes:

en: Pause the game
ast: Posa'l xuegu

en: _New Game
ast: Xuegu _Nuevu

en: _Scores
ast: Puntuacione_s

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _About
ast: Tocante _a

en: Do you want to start a new game with this map?
ast: ¿Quies entamar un xuegu nuevu con esti mapa?

en: If you continue playing the next game will use the new map.
ast: Si escueyes siguir xugando, el siguiente xuegu usará'l mapa nuevu.

en: _Continue playing
ast: _Siguir xugando

en: Use _new map
ast: Usar mapa _nuevu

en: There are no more moves.
ast: Nun hai más movimientos.

en: _Undo
ast: _Desfacer

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: _New game
ast: Partida _nueva

en: _Shuffle
ast: _Baraxar

en: Preferences
ast: Preferencies

en: _Theme:
ast: _Tema:

en: _Background color:
ast: Collor _fondu:

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Main game:
ast: Xuegu principal:

en: Maps:
ast: Mapes:

en: Tiles:
ast: Fiches:

en: New Game
ast: Nuevu Xuegu

en: Time
ast: Tiempu
