gnome-games - en to br translation catalogue (48 entries)

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
br: Disevel ur bern pezh en ur zilemel ar c'houbladoù o genglotañ

en: game;strategy;puzzle;board;
br: c'hoari;bellouriezh;miltamm;taolenn;

en: Width of the window in pixels
br: Led ar prenestr e pikselioù

en: Height of the window in pixels
br: Sav ar prenestr e pikselioù

en: true if the window is maximized
br: gwir mard eo 	uc'hekaet ar prenestr

[ctx: mahjongg map name]
note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Easy
br: Aes

[ctx: mahjongg map name]
en: The Ziggurat
br: Ar Zigourat

[ctx: mahjongg map name]
en: Four Bridges
br: Pevar pont

[ctx: mahjongg map name]
en: Cloud
br: Koumoulenn

[ctx: mahjongg map name]
en: Tic-Tac-Toe
br: Tik-Tak-Toe

[ctx: mahjongg map name]
en: Red Dragon
br: Sarpant ruz

[ctx: mahjongg map name]
en: Pyramid's Walls
br: Mogerioù ar piramid

[ctx: mahjongg map name]
en: Confounding Cross
br: Kroas ar fourgas

[ctx: mahjongg map name]
en: Difficult
br: Diaes

en: Paused
br: Ehanet

en: Moves Left:
br: D'an tu kleiz

en: _New Game
br: C'hoari _nevez

en: _Restart Game
br: _Adloc'hañ ar c'hoari

en: _Scores
br: _Eriñvoù

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: _About
br: _A-zivout

en: Do you want to start a new game with this map?
br: C'hoant hoc'h eus da voulc'hañ un abadenn nevez war ar gartenn-mañ ?

en: If you continue playing the next game will use the new map.
br: Ma kendalc'hit c'hoari e vo arveret ur gartenn nevez gant ar c'hoari da-heul .

en: _Continue playing
br: _Kenderc'hel gant ar c'hoari

en: Use _new map
br: Arverañ ur gartenn _nevez

en: There are no more moves.
br: Fiñv ebet ken.

en: _Undo
br: _Dizober

en: _Restart
br: _Adloc'hañ

en: _New game
br: C'hoari _nevez

en: _Shuffle
br: Me_skañ

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: _Theme:
br: _Neuz :

en: _Layout:
br: A_ozad :

en: _Background color:
br: Liv an _drekleur :

en: _Close
br: _Serriñ

en: Main game:
br: C'hoari pennañ

en: Maps:
br: Kartennoù :

en: Tiles:
br: Pezhioù :

en: A matching game played with Mahjongg tiles
br: Ur c'hoari kenglotañ gant pezhioù Mahjongg

en: Unpause the game
br: Kenderc'hel gant ar c'hoari

en: New Game
br: C'hoari nevez

en: OK
br: Mat eo

en: Layout:
br: Aozad :

en: Date
br: Deiziad

en: Time
br: Amzer
