Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Mahjongg
ms: Mahjongg GNOME

en: Match tiles and clear the board
ms: Padankan jubin dan kosongkan papan permainan

en: A solitaire version of the classic Eastern tile game. Tiles are stacked on the board at the start of the game. The goal is to remove all the tiles in as little time as possible. Select two matching tiles and they will disappear from the board, but you can only select a tile if there is an empty space to its left or right at the same level. Be careful: tiles that look alike may actually be slightly different.
ms: Sebuah versi solitaire permainan jubin Timur klasik. Jubin-jubin ditindan dan disusun atas papan sebagai permulaan permainan. Matlamatnya adalah untuk membuang semua jubin dalam tempoh masa yang tersingkat. Dengan memilih dua jubin yang sepadan ia akan hilang dari atas papan, tetapi anda hanya boleh memilih satu jubin sekiranya ia tidak diapit di sebelah kiri atau kanan pada  aras yang sama. Hati-hati: a jubin nampak serupa tetapi sebenarnya sedikit berbeza.

en: GNOME Mahjongg features a variety of starting layouts, some easy and some difficult. If you get stuck, you can ask for a hint, but this adds a large time penalty.
ms: Mahjongg GNOME memfiturkan pelbagai bentangan permulaan, sesetengahnya mudah dan ada yang sukar. Jika anda tersangkut semasa bermain, anda boleh dapatkan pembayang, tetapi dengan penalti masa.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
ms: Leraikan satu timbunan jubin dengan membuang mengikut pasangannya

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;strategy;puzzle;board;
ms: permainan;strategi;teka-teki;papan;

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
ms: Jeda permainan

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show a hint
ms: Tunjuk satu pembayang

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ms: Tunjuk Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

[ctx: mahjongg map name]
note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Easy
ms: Mudah

[ctx: mahjongg map name]
en: The Ziggurat
ms: Ziggurat

[ctx: mahjongg map name]
en: Four Bridges
ms: Empat Jambatan

[ctx: mahjongg map name]
en: Cloud
ms: Awan

[ctx: mahjongg map name]
en: Red Dragon
ms: Naga Merah

[ctx: mahjongg map name]
en: Overpass
ms: Laluan

[ctx: mahjongg map name]
en: Pyramid's Walls
ms: Dinding Piramid

[ctx: mahjongg map name]
en: Confounding Cross
ms: Silang Mengelirukan

[ctx: mahjongg map name]
en: Difficult
ms: Sukar

en: Paused
ms: Kaku

en: Print release version and exit
ms: Cetak versi keluaran dan keluar

en: Moves Left:
ms: Baki Pergerakan:

en: Undo your last move
ms: Buat asal tindakan terakhir anda

en: Redo your last move
ms: Buat semula tindakan terakhir anda

en: Receive a hint for your next move
ms: Dapatkan satu pembayang untuk gerakan berikutnya

en: Pause the game
ms: Jeda permainan

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Restart Game
ms: Mula _Semula Permainan

en: _Scores
ms: _Skor

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Mahjongg
ms: Perih_al Mahjongg

en: Do you want to start a new game with this map?
ms: Anda pasti mahu memulakan satu permainan baharu dengan  peta ini?

en: If you continue playing the next game will use the new map.
ms: Jika anda terus bermain, permainan berikutnya akan menggunakan peta baharu.

en: _Continue playing
ms: _Terus bermain

en: Use _new map
ms: Guna pe_ta baharu

en: There are no more moves.
ms: Tiada pergerakan lagi.

en: Each puzzle has at least one solution.  You can undo your moves and try and find the solution, restart this game, or start a new one.
ms: Setiap teka-teki mempunyai sekurang-kurangnya satu penyelesaian.  Anda boleh buat asal gerakan anda dan cuba cari penyelesaiannya, mula semula permainan ini, atau mulakan satu permainan baharu.

en: You can also try to reshuffle the game, but this does not guarantee a solution.
ms: Anda juga boleh cuba mengocok semula permainan, tetapi ia tidak memberi jaminan penyelesaian.

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: _Restart
ms: Mula _semula

en: _New game
ms: Permainan _baharu

en: _Shuffle
ms: Ko_cok

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: _Theme:
ms: _Tema:

en: _Layout:
ms: _Bentangan:

en: _Background color:
ms: _Warna latar belakang:

en: _Close
ms: _Tutup

en: Main game:
ms: Permainan utama:

en: Maps:
ms: Peta:

en: Tiles:
ms: Jubin:

en: A matching game played with Mahjongg tiles
ms: Sebuah permainan padanan yang menggunakan jubin-jubin Mahjongg

en: Unpause the game
ms: Sambung semula permainan

en: _Quit
ms: _Keluar

en: New Game
ms: Permainan Baharu

en: Layout:
ms: Bentangan:

en: Date
ms: Tarikh

en: Time
ms: Masa
