gnome-mahjongg master - en to bg translation catalogue (67 entries)

en: Mahjongg
bg: Маджонг

en: Match tiles and clear the board
bg: Намерете съответстващите си плочки и изчистете дъската

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;strategy;puzzle;board;
bg: игра;стратегия;дъска;маджонг;game;strategy;puzzle;board;mahjongg;

en: Width of the window in pixels
bg: Широчината на прозореца в пиксели

en: Height of the window in pixels
bg: Височината на прозореца в пиксели

en: true if the window is maximized
bg: ИСТИНА, ако прозорецът е максимизиран

en: Single-player tile-matching game, commonly known as Mahjong solitaire. Tiles are stacked on the board at the start of the game. The goal is to remove all the tiles in as little time as possible. Select two matching tiles and they will disappear from the board, but you can only select a tile if there is an empty space to its left or right at the same level. Be careful: tiles that look alike may actually be slightly different.
bg: Версия на популярната азиатска игра за сам играч, известна като пасианс Маджонг. В началото на играта всички плочки са подредени на дъската. Целта е за възможно най-малко време да махнете всички плочки. Изберете две плочки с еднакви фигури, за да ги махнете. Внимавайте — понякога плочките много си приличат, но са различни. Можете да махате само плочки, които са свободни — на същото ниво, отляво или отдясно, да няма друга плочка.

en: You can choose from a variety of starting layouts, some easy and some difficult. If you get stuck, you can ask for a hint, but this adds a large time penalty.
bg: Може да избирате измежду много подредби — някои по-лесни, някои по-трудни. В краен случай може да поискате подсказка, но това води до наказание чрез завишаване на времето.

en: Mahjongg in Light Style
bg: Маджонг в светъл стил

en: Mahjongg in Dark Style
bg: Маджонг в тъмен стил

en: The Mahjongg Team
bg: Екипът на Маджонг

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: _Restart Game
bg: _Рестартиране на играта

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Layout
bg: _Подредба

[ctx: mahjongg map name]
en: Turtle
bg: Костенурка

[ctx: mahjongg map name]
en: The Ziggurat
bg: Зигурат

[ctx: mahjongg map name]
en: Four Bridges
bg: Четири моста

[ctx: mahjongg map name]
en: Cloud
bg: Облак

[ctx: mahjongg map name]
en: Tic-Tac-Toe
bg: Морски шах

[ctx: mahjongg map name]
en: Red Dragon
bg: Червен дракон

[ctx: mahjongg map name]
en: Overpass
bg: Надлез

[ctx: mahjongg map name]
en: Pyramid's Walls
bg: Стени на пирамида

[ctx: mahjongg map name]
en: Confounding Cross
bg: Разбъркани кръстове

[ctx: mahjongg map name]
en: Difficult
bg: Трудна

en: Layout Ro_tation
bg: _Завъртане на подредбата

[ctx: layout rotation]
en: No Rotation
bg: Без завъртане

[ctx: layout rotation]
en: Sequential
bg: Последователно

[ctx: layout rotation]
en: Random
bg: Случайно

en: _Appearance
bg: _Външен вид

en: Background
bg: Цвят на фона

[ctx: background color]
en: Follow System
bg: Системен

[ctx: background color]
en: Light
bg: Светла

[ctx: background color]
en: Dark
bg: Тъмна

en: Theme
bg: Тема

[ctx: mahjongg theme name]
en: Postmodern
bg: Постмодернистична

[ctx: mahjongg theme name]
en: Smooth
bg: Гладка

[ctx: mahjongg theme name]
en: Educational
bg: Образователна

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About Mahjongg
bg: _Относно „Маджонг“

en: Game Completed 🎉
bg: Завършихте играта 🎉

en: No Scores
bg: Няма резултати

en: Finish a game to see scores
bg: Завършете игра, за да видите резултатите

en: Player
bg: Играч

en: Time
bg: Време

en: Date
bg: Дата

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Show Hint
bg: Показване на подсказка

en: Print release version and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

en: No Moves Left
bg: Няма оставащи ходове

en: You can undo your moves and try to find a solution, or reshuffle the remaining tiles.
bg: Може да върнете ходовете си и да се опитате да намерите решение или да разбърквате останалите плочки.

en: You can undo your moves and try to find a solution, or start a new game.
bg: Всяко положение е решимо. Може да отмените хода си, да започнете играта отначало или да започнете нова.

en: _Reshuffle
bg: _Разбъркване

en: _Continue
bg: _Продължаване на играта

en: Layouts by
bg: Подредби от

en: Layout: %s
bg: Подредба: %s

en: Clear All Scores?
bg: Да бъдат ли изчистени всички резултати?

en: This will clear every score for every layout.
bg: Това ще изчисти всички резултати за всяка подредба.

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: Clear All
bg: Изчистване на всички

en: Moves Left: %2u
bg: Оставащи ходове: %2u

en: Paused
bg: На пауза

en: Resume Game
bg: Пускане на играта

en: Pause Game
bg: Пауза
