gnome-maps master - en to af translation catalogue (29 entries)

en: Maps gives you quick access to maps all across the world. It allows you to quickly find the place you’re looking for by searching for a city or street, or locate a place to meet a friend.
af: Padkaart gee vinnige toegang tot padkaarte van regoor die wêreld. Dit laat mens toe om vinnig 'n gewenste plek te vind deur te soek vir 'n stad of 'n straat, of om 'n ontmoetingspunt op te spoor.

en: Maps uses the collaborative OpenStreetMap database, made by hundreds of thousands of people across the globe.
af: Padkaart gebruik die gesamentlike OpenStreetMap-databasis, geskep deur honderde duisende mense regoor die wêreld.

note: Translators: This is the program name. */
en: Maps
af: Padkaart

en: A simple maps application
af: 'n Eenvoudige padkaart-toepassing

en: Maps;
af: Maps;Padkaart;Kaart;Ligging;

en: Window size
af: Venstergrootte

en: Window size (width and height).
af: Venstergrootte (wydte en hoogte).

en: Window position
af: Vensterposisie

en: Window position (X and Y).
af: Vensterposisie (X en Y)

en: Window maximized
af: Venster-maksimeringstoestand

en: Window maximization state
af: Toestand van die venster in terme van maksimering

en: Last known location and accuracy
af: Laas bekende ligging en akkuraatheid

en: Last known location (latitude and longitude in degrees) and accuracy (in meters).
af: Laas bekende ligging (breedte- en lengtegraad in grade) en akkuraatheid (in meter).

en: Description of last known location
af: Beskrywing van laas bekende ligging

en: Description of last known location of user.
af: Beskrywing van laas bekende ligging van gebruiker.

en: Maximum number of search results
af: Maksimum aantal soekresultate

en: Maximum number of search results from geocode search.
af: Maksimum aantal soekresultate van geokoderingsoektog.

en: User set last known location
af: Gebruiker het laas bekende ligging gestel

en: Whether the last known location was set manually by the user.
af: Of die gebruiker self die laas bekende ligging gestel het.

en: About
af: Aangaande

en: Quit
af: Sluit af

en: What’s here?
af: Wat is hier?

en: I’m here!
af: Ek is hier!

en: A map application for GNOME
af: 'n Padkaart-toepassing vir GNOME

en: Street
af: Straat

en: Satellite
af: Satelliet

note: Translators: Accuracy of user location information */
en: Unknown
af: Onbekend

note: Translators: Accuracy of user location information */
en: Exact
af: Presies

note: Translators: Showing name of place where user currently is and accuracy of this information (which is translated separately) */
en: %s
    Position Accuracy: %s
af: %s
    Ligging-akkuraatheid: %s
