menu-section 2.1.9-3 - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Action
hu: Akció

en: Action games
hu: Akciójátékok

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Change system-wide settings (affects all users)
hu: Rendszerszintű beállítások módosítása (minden felhasználóra kihat)

en: Kids
hu: Kölök

en: Games for kids
hu: Játékok kölköknek

en: Cards
hu: Kártya

en: Card games
hu: Kártyajátékok

en: The Debian menu
hu: A Debian menü

en: Simulation
hu: Szimulátorok

en: Simulation games
hu: Szimulációs játékok

en: Board
hu: Tábla

en: Board games
hu: Táblás játékok

en: Science
hu: Tudomány

en: Strategy
hu: Stratégia

en: Strategy games
hu: Stratégiai játékok

en: Arcade
hu: Akció

en: Arcade style games
hu: Árkád stílusú játékok

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Personal preferences
hu: Személyes beállítások

en: Falling blocks
hu: Kieső elem

en: Falling blocks games
hu: Kieső elem játékok

en: Sports
hu: Sportok

en: Sports games
hu: Sportjátékok

en: Logic
hu: Logika

en: Logic and puzzle games
hu: Logikai és kirakós játékok

en: Adventure
hu: Kaland

en: Adventure style games
hu: Kaland stílusú játékok

en: Role playing
hu: Szerepjátszás

en: Role playing games
hu: Szerepjátszó játékok
