menu-section 2.1.9-3 - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Action
pt: Acção

en: Action games
pt: Jogos de acção

en: Administration
pt: Administração

en: Change system-wide settings (affects all users)
pt: Alterar definições de sistema (afecta todos os utilizadores)

en: Kids
pt: Crianças

en: Games for kids
pt: Jogos para crianças

en: Cards
pt: Cartas

en: Card games
pt: Jogos de cartas

en: The Debian menu
pt: O Menu Debian

en: Simulation
pt: Simulação

en: Simulation games
pt: Jogos de simulação

en: Board
pt: Tabuleiro

en: Board games
pt: Jogos de tabuleiro

en: Science
pt: Ciência

en: Scientific applications
pt: Aplicações Científicas

en: Strategy
pt: Estratégia

en: Strategy games
pt: Jogos de estratégia

en: Arcade style games
pt: Jogos do estilo arcade

en: Preferences
pt: Preferências

en: Personal preferences
pt: Preferências pessoais

en: Falling blocks
pt: Blocos

en: Falling blocks games
pt: Jogos com blocos

en: Sports
pt: Desporto

en: Sports games
pt: Jogos de desporto

en: Logic
pt: Lógica

en: Logic and puzzle games
pt: Jogos de lógica e puzzles

en: Adventure
pt: Aventura

en: Adventure style games
pt: Jogos do estilo aventura

en: Role playing
pt: RPG

en: Role playing games
pt: Jogos RPG
