menu-section 2.1.9-3 - en to gl translation catalogue (11 entries)

en: Administration
gl: Administración

en: Change system-wide settings (affects all users)
gl: Cambiar as configuracións globais do sistema (afecta a todos os usuarios)

en: Simulation
gl: Simulación

en: Board
gl: Taboleiro

en: Science
gl: Ciencias

en: Strategy
gl: Estratexia

en: Arcade
gl: Acción

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Personal preferences
gl: Preferencias persoais

en: Sports
gl: Deportes

en: Adventure
gl: Aventuras
