menu-section 2.1.9-3 - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Administration
ja: システム管理

en: Change system-wide settings (affects all users)
ja: システム規模の設定を変更します (全てのユーザに影響します)

en: Simulation
ja: シミュレーション

en: Board
ja: ボードゲーム

en: Science
ja: 科学

en: Strategy
ja: 戦略ゲーム

en: Arcade
ja: アーケード

en: Preferences
ja: 設定

en: Personal preferences
ja: ユーザ専用の設定

en: Sports
ja: スポーツ

en: Adventure
ja: アドベンチャー
