menu-section 2.1.9-3 - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Action
pl: Akcji

en: Action games
pl: Gry akcji

en: Administration
pl: Administracja

en: Change system-wide settings (affects all users)
pl: Zmiana ustawień systemowych (wpływa na wszystkich użytkowników)

en: Kids
pl: Dla dzieci

en: Games for kids
pl: Gry dla dzieci

en: Cards
pl: Karciane

en: Card games
pl: Gry karciane

en: The Debian menu
pl: Menu Debiana

en: Simulation
pl: Symulatory

en: Simulation games
pl: Gry symulacyjne

en: Board
pl: Planszowe

en: Board games
pl: Gry planszowe

en: Strategy
pl: Strategiczne

en: Strategy games
pl: Gry strategiczne

en: Arcade
pl: Zręcznościowe

en: Arcade style games
pl: Gry zręcznościowe

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Personal preferences
pl: Ustawienia osobiste

en: Falling blocks
pl: Spadające klocki

en: Falling blocks games
pl: Gry ze spadającymi klockami

en: Sports
pl: Sportowe

en: Sports games
pl: Gry sportowe

en: Logic
pl: Logiczne

en: Logic and puzzle games
pl: Gry logiczne i łamigłówki

en: Adventure
pl: Przygodowe

en: Adventure style games
pl: Gry przygodowe

en: Role playing
pl: RPG

en: Role playing games
pl: Gry RPG (fabularne)
