menu-section 3.32.0-1 - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Action games
de: Action-Spiele

en: Administration
de: Systemverwaltung

en: Change system-wide settings (affects all users)
de: Systemweite Einstellungen ändern (dies betrifft alle Benutzer)

en: Kids
de: Kinder

en: Games for kids
de: Spiele für Kinder

en: Cards
de: Karten

en: Card games
de: Kartenspiele

en: The Debian menu
de: Das Debian-Menü

en: Simulation games
de: Simulationsspiele

en: Board
de: Brett

en: Board games
de: Brettspiele

en: Science
de: Wissenschaft

en: Scientific applications
de: Wissenschaftliche Anwendungen

en: Strategy
de: Strategie

en: Strategy games
de: Strategiespiele

en: Arcade style games
de: Arcade-artige Spiele

en: Preferences
de: Einstellungen

en: Personal preferences
de: Persönliche Einstellungen

en: Falling blocks
de: Fallende Blöcke

en: Falling blocks games
de: Spiele mit fallenden Blöcken

en: Sports
de: Sport

en: Sports games
de: Sportspiele

en: Logic
de: Logik

en: Logic and puzzle games
de: Logik- und Puzzle-Spiele

en: Adventure
de: Abenteuer

en: Adventure style games
de: Abenteuer-artige Spiele

en: Role playing
de: Rollenspiele

en: Role playing games
de: Rollenspiele
