menu-section 2.1.7-2 - en to fr_FR translation catalogue (26 entries)

en: Action games
fr_FR: Jeux d'action

en: Change system-wide settings (affects all users)
fr_FR: Modifie globalement les paramètres du système (affecte tous les utilisateurs)

en: Kids
fr_FR: Enfants

en: Games for kids
fr_FR: Jeux pour les enfants

en: Cards
fr_FR: Cartes

en: Card games
fr_FR: Jeux de cartes

en: The Debian menu
fr_FR: Le menu Debian

en: Simulation games
fr_FR: Jeux de simulation

en: Board
fr_FR: Plateau

en: Board games
fr_FR: Jeux de plateau

en: Science
fr_FR: Sciences

en: Scientific applications
fr_FR: Applications scientifiques

en: Strategy
fr_FR: Stratégie

en: Strategy games
fr_FR: Jeux de stratégie

en: Arcade style games
fr_FR: Jeux d'arcade

en: Preferences
fr_FR: Préférences

en: Personal preferences
fr_FR: Préférences personnelles

en: Falling blocks
fr_FR: Chute de blocs

en: Falling blocks games
fr_FR: Jeux de blocs qui chutent

en: Sports games
fr_FR: Simulations sportives

en: Logic
fr_FR: Réflexion

en: Logic and puzzle games
fr_FR: Jeux de réflexion et de logique

en: Adventure
fr_FR: Aventure

en: Adventure style games
fr_FR: Jeux d'aventure

en: Role playing
fr_FR: Jeu de rôle

en: Role playing games
fr_FR: Jeux de rôle
