menu-section 2.1.9-3 - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: Action
mr: कृती

en: Action games
mr: कृतीशील खेळ

en: Administration
mr: व्यवथापन

en: Change system-wide settings (affects all users)
mr: प्रणाली-करीताचे संयोजना बदलवा (सर्व वापरकर्ते प्रभावीत होतात)

en: Kids
mr: मुले

en: Games for kids
mr: मुलांकरिता खेळ

en: Cards
mr: पत्ते

en: Card games
mr: पत्त्यांचे खेळ

en: Debian
mr: डेबियन

en: The Debian menu
mr: डेबियन मेनू

en: Simulation
mr: आभास

en: Simulation games
mr: आभासी खेळ

en: Board
mr: पट

en: Board games
mr: पटावरील खेळ

en: Science
mr: विज्ञान

en: Strategy
mr: धोरण

en: Strategy games
mr: धोरणात्मक खेळ

en: Arcade
mr: आर्केड

en: Arcade style games
mr: आर्केड पद्धतीचे खेळ

en: Preferences
mr: प्राधान्ये

en: Personal preferences
mr: व्यक्तिगत प्राधान्यता

en: Falling blocks
mr: पडणारे ठोकळे

en: Falling blocks games
mr: पडणारे ठोकळे असलेले खेळ

en: Sports
mr: क्रीडा

en: Sports games
mr: क्रीडांगण खेळ

en: Logic
mr: तार्किक

en: Logic and puzzle games
mr: तार्किक व कोड्यांचे खेळ

en: Adventure
mr: साहस

en: Adventure style games
mr: साहसी पद्धतीचे खेळ

en: Role playing
mr: भुमिका वठवणे

en: Role playing games
mr: भुमिका वठवण्याचे खेळ
