gnome-menus 3.22 - en to ak translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
ak: Dwom ne Video

en: Programming
ak: Dwumadie yɛ

en: Tools for software development
ak: Aweneadeɛ wɔde yɛ dwumadie

en: Education
ak: Adesua

en: Games
ak: Agodie

en: Games and amusements
ak: Agodie ne anigyedeɛ

en: Graphics
ak: Mmfonyin

en: Graphics applications
ak: Mmfonyin Dwumadie

en: Internet
ak: Intanɛt

en: Programs for Internet access such as web and email
ak: Dwumadie a wɔde kɔ intanɛt so

en: Office
ak: Adumayɛbea

en: Office Applications
ak: Adumayɛbea Dwumadie Ahoroɔ

en: System Tools
ak: Aweneadeɛ

en: System configuration and monitoring
ak: Dwumadie ho configuration ne monitoring

en: Universal Access
ak: Dwumadie Hokwan

en: Universal Access Settings
ak: Dwumadie Hokwan Nhyeheɛ

en: Accessories
ak: Nkekaho

en: Desktop accessories
ak: Desktop nkekaho

en: Applications
ak: Dwumadie Ahoroɔ

en: Other
ak: Foforɔ

en: Applications that did not fit in other categories
ak: Dwumadie ahoroɔ a enni kuo biara mu

en: Sundry
ak: Afrafra

en: Utilities
ak: Ahiade

en: Small but useful GNOME tools
ak: GNOME aweneadeɛ nketewa a mfasoɔ wɔ so

en: Web Applications
ak: Intanɛt Dwumadie Ahoroɔ

en: Applications and sites saved from Web
ak: Dwumadie ne websites a w'akora afi intanɛt so
