gnome-menus - en to bs translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
bs: Zvuk i video

en: Multimedia menu
bs: Meni multimedije

en: Programming
bs: Programiranje

en: Tools for software development
bs: Alati za razvoj softvera

en: Education
bs: Obrazovanje

en: Games
bs: Igre

en: Games and amusements
bs: Igre i zabava

en: Graphics
bs: Grafika

en: Graphics applications
bs: Grafički programi

en: Programs for Internet access such as web and email
bs: Programi za pristup Internetu, poput weba ili email-a

en: Office
bs: Ured

en: Office Applications
bs: Uredski programi

en: System Tools
bs: Sistemski alati

en: System configuration and monitoring
bs: Podešavanje i praćenje sistema

en: Universal Access
bs: Opšti pristup

en: Universal Access Settings
bs: Podešavanja opšteg pristupa

en: Accessories
bs: Alati

en: Desktop accessories
bs: Alati radne površine

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Other
bs: Ostalo

en: Applications that did not fit in other categories
bs: Aplikacije koje ne spadaju u druge kategorije

en: Sundry
bs: Svaštara

en: Utilities
bs: Pomoćni programi

en: Small but useful GNOME tools
bs: Male ali korisne GNOME aplikacije.

en: Web Applications
bs: Web Aplikacije

en: Applications and sites saved from Web
bs: Aplikacije i sajtovi sačuvani s weba
