gnome-menus - en to cs translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
cs: Zvuk a video

en: Multimedia menu
cs: Nabídka multimédií

en: Programming
cs: Programování

en: Tools for software development
cs: Nástroje na vývoj softwaru

en: Education
cs: Vzdělávání

en: Games
cs: Hry

en: Games and amusements
cs: Hry a zábava

en: Graphics
cs: Grafika

en: Graphics applications
cs: Aplikace pro grafiku

en: Programs for Internet access such as web and email
cs: Programy pro přístup k Internetu, například WWW a e-mail

en: Office
cs: Kancelář

en: Office Applications
cs: Kancelářské aplikace

en: System Tools
cs: Systémové nástroje

en: System configuration and monitoring
cs: Nastavení a sledování systému

en: Universal Access
cs: Zpřístupnění

en: Universal Access Settings
cs: Nastavení zpřístupnění

en: Accessories
cs: Příslušenství

en: Desktop accessories
cs: Příslušenství pracovního prostředí

en: Applications
cs: Aplikace

en: Other
cs: Ostatní

en: Applications that did not fit in other categories
cs: Aplikace nepatřící do jiných kategorií

en: Sundry
cs: Různé

en: Utilities
cs: Pomůcky

en: Small but useful GNOME tools
cs: Malé, ale užitečné nástroje GNOME

en: Web Applications
cs: Webové aplikace

en: Applications and sites saved from Web
cs: Aplikace a stránky uložené z webu
