gnome-menus - en to csb translation catalogue (36 entries)

en: Sound & Video
csb: Zwãk ë òbrôz

en: Multimedia menu
csb: Multimedijô

en: Programming
csb: Programòwanié

en: Tools for software development
csb: Nôrzãdza do robieniô òprogramòwaniô

en: Education
csb: Ùczba

en: Games
csb: Grë

en: Games and amusements
csb: Grë ë szpôsë

en: Graphics
csb: Grafika

en: Graphics applications
csb: Graficzné aplikacëje

en: Hardware
csb: Hard-wôra

en: Settings for several hardware devices
csb: Ùstôwë dlô niechtërnëch ùrządzeniów

en: Programs for Internet access such as web and email
csb: Internetowé programë

en: Office
csb: Biuro

en: Office Applications
csb: Biurowé aplikacëje

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
csb: Òsobisté

en: Personal settings
csb: Òsobisté ùstôwë

en: System
csb: Systema

en: System settings
csb: Systemòwé ùstôwë

en: System Tools
csb: Systemòwé nôrzãdza

en: System configuration and monitoring
csb: Monitorowanié ë kònfiguracëjô systemë

en: Universal Access
csb: Ùniwersalny przistãp

en: Universal Access Settings
csb: Ùstôw ùniwersalnegò przistãpù

en: Accessories
csb: Akcesorëja

en: Desktop accessories
csb: Akcesorëja pùltu

en: Applications
csb: Aplikacëje

en: Other
csb: Jine

en: Applications that did not fit in other categories
csb: Aplikacëje, chtërne nie pasëją do niżódny kategòrëji

en: Menu Editor
csb: Editora menu

en: Edit Menus
csb: Editëjë menu

en: _Defaults
csb: _Domëslno

en: _Menus:
csb: _Menu:

en: _Applications:
csb: _Aplikacëje:

note: Translators: %s is the version number
en: Simple Menu Editor %s
csb: Prosti edytora menu %s

en: Name
csb: Miono

en: Show
csb: Pòkôżë

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
csb: Nie je mòżno nalezc katalogù: nie je ùstawiony w /etc/passwd ë nié mô wôrtnoscë $HOME w òkrãżim
