gnome-menus - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Sound & Video
da: Lyd og video

en: Multimedia menu
da: Multimediemenu

en: Programming
da: Programmering

en: Tools for software development
da: Værktøjer til softwareudvikling

en: Education
da: Læring

en: Games
da: Spil

en: Games and amusements
da: Spil og underholdning

en: Graphics
da: Grafik

en: Graphics applications
da: Grafikprogrammer

en: Programs for Internet access such as web and email
da: Programmer til internetadgang såsom web og e-mail

en: Office
da: Kontor

en: Office Applications
da: Kontorprogrammer

en: System Tools
da: Systemværktøjer

en: System configuration and monitoring
da: Systemkonfiguration og -overvågning

en: Universal Access
da: Universel adgang

en: Universal Access Settings
da: Indstillinger for universel adgang

en: Accessories
da: Tilbehør

en: Desktop accessories
da: Tilbehør til skrivebordet

en: Applications
da: Programmer

en: Other
da: Andre

en: Applications that did not fit in other categories
da: Programmer som ikke passer i andre kategorier

en: Utilities
da: Redskaber

en: Small but useful GNOME tools
da: Små men nyttige GNOME-værktøjer

en: Web Applications
da: Webprogrammer

en: Applications and sites saved from Web
da: Programmer og steder gemt fra nettet
