gnome-menus - en to fur translation catalogue (25 entries)

en: Sound & Video
fur: Audio e video

en: Multimedia menu
fur: Menu multimediâl

en: Programming
fur: Programazion

en: Tools for software development
fur: Imprescj par il svilup dal software

en: Education
fur: Istruzion

en: Games
fur: Zûcs

en: Games and amusements
fur: Zûcs e golosets

en: Graphics
fur: Grafiche

en: Graphics applications
fur: Aplicazions di grafiche

en: Programs for Internet access such as web and email
fur: Programs par internet come web e mail

en: Office
fur: Ufici

en: Office Applications
fur: Aplicazions di ufici

en: System Tools
fur: Imprescj di sisteme

en: System configuration and monitoring
fur: Configurazion e monitoragjo di sisteme

en: Universal Access
fur: Aces Universâl

en: Universal Access Settings
fur: Impostazions Aces Universâl

en: Accessories
fur: Robutis

en: Desktop accessories
fur: Robutis dal desktop

en: Applications
fur: Aplicazions

en: Other
fur: Altri

en: Applications that did not fit in other categories
fur: Aplicazions ch'a no jentrin ta chês altres categoriis

en: Utilities
fur: Utilitâts

en: Small but useful GNOME tools
fur: Piçui ma utils imprescj par GNOME

en: Web Applications
fur: Aplicazions Web

en: Applications and sites saved from Web
fur: Aplicazions e sîts salvâts dal Web
