gnome-menus 3.8 - en to ia translation catalogue (25 entries)

en: Sound & Video
ia: Audio e video

en: Multimedia menu
ia: Menu de multimedio

en: Programming
ia: Programmation

en: Tools for software development
ia: Instrumentos pro disveloppar software

en: Games
ia: Jocos

en: Games and amusements
ia: Jocos e amusamentos

en: Graphics
ia: Graphica

en: Graphics applications
ia: Applicationes graphic

en: Programs for Internet access such as web and email
ia: Programmas pro acceder le rete, tal como clientes web e e-posta

en: Office
ia: Officio

en: Office Applications
ia: Applicationes de officio

en: System Tools
ia: Instrumentos de systema

en: System configuration and monitoring
ia: Instrumentos pro configurar e surveliar le systema

en: Universal Access
ia: Accesso universal

en: Universal Access Settings
ia: Parametros del Accesso universal

en: Accessories
ia: Accessorios

en: Desktop accessories
ia: Accessorios de scriptorio

en: Applications
ia: Applicationes

en: Other
ia: Alteres

en: Applications that did not fit in other categories
ia: Applicationes que non vade ben a altere categorias

en: Sundry
ia: Miscellanea

en: Utilities
ia: Utensiles

en: Small but useful GNOME tools
ia: Parve ma utile instrumentos GNOME

en: Web Applications
ia: Applicationes web

en: Applications and sites saved from Web
ia: Applicationes e sitos discargate del web
