gnome-menus 3.7.x - en to nb translation catalogue (27 entries)

en: Sound & Video
nb: Lyd og bilde

en: Multimedia menu
nb: Multimedia

en: Programming
nb: Utvikling

en: Tools for software development
nb: Verktøy for programvareutvikling

en: Education
nb: Opplæring

en: Games
nb: Spill

en: Games and amusements
nb: Spill og underholdning

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Graphics applications
nb: Grafiske programmer

en: Internet
nb: Internett

en: Programs for Internet access such as web and email
nb: Programmer for Internettaksess slik som nettleser og e-post

en: Office
nb: Kontorstøtte

en: Office Applications
nb: Kontorstøtteprogrammer

en: System Tools
nb: Systemverktøy

en: System configuration and monitoring
nb: Systemkonfigurasjon og overvåking

en: Universal Access
nb: Tilgjengelighet

en: Universal Access Settings
nb: Innstillinger for tilgjengelighet

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: Desktop accessories
nb: Tilbehør for skrivebordet

en: Applications
nb: Programmer

en: Other
nb: Annet

en: Applications that did not fit in other categories
nb: Programmer som ikke passer i andre kategorier

en: Sundry
nb: Diverse

en: Utilities
nb: Verktøy

en: Small but useful GNOME tools
nb: Små men nyttige verktøy for GNOME

en: Web Applications
nb: Nettleserprogrammer

en: Applications and sites saved from Web
nb: Programmer og nettsteder lagret fra nettleseren
