gnome-menus - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
nl: Geluid & video

en: Multimedia menu
nl: Multimedia

en: Programming
nl: Ontwikkeling

en: Tools for software development
nl: Gereedschap voor software-ontwikkeling

en: Education
nl: Educatie

en: Games
nl: Spelletjes

en: Games and amusements
nl: Spelletjes en amusement

en: Graphics
nl: Grafisch

en: Graphics applications
nl: Grafische toepassingen

en: Programs for Internet access such as web and email
nl: Toepassingen voor internettoegang zoals web en e-mail

en: Office
nl: Kantoor

en: Office Applications
nl: Kantoortoepassingen

en: System Tools
nl: Systeemgereedschap

en: System configuration and monitoring
nl: Systeemconfiguratie en -controle

en: Universal Access
nl: Toegankelijkheid

en: Universal Access Settings
nl: Toegankelijkheidsinstellingen

en: Accessories
nl: Accessoires

en: Desktop accessories
nl: Bureaubladaccessoires

en: Applications
nl: Toepassingen

en: Other
nl: Overig

en: Applications that did not fit in other categories
nl: Toepassingen die niet in een andere categorie ondergebracht kunnen worden

en: Sundry
nl: Allerhande

en: Utilities
nl: Hulpmiddelen

en: Small but useful GNOME tools
nl: Kleine maar krachtige hulpmiddelen

en: Web Applications
nl: Webtoepassingen

en: Applications and sites saved from Web
nl: Toepassingen en sites op het web
