gnome-menus - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
pl: Dźwięk i obraz

en: Multimedia menu
pl: Multimedia

en: Programming
pl: Programowanie

en: Tools for software development
pl: Narzędzia do tworzenia oprogramowania

en: Education
pl: Nauka

en: Games
pl: Gry

en: Games and amusements
pl: Gry i rozrywka

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics applications
pl: Programy graficzne

en: Programs for Internet access such as web and email
pl: Programy umożliwiające dostęp do Internetu, jak strony WWW lub e-mail

en: Office
pl: Biuro

en: Office Applications
pl: Programy biurowe

en: System Tools
pl: Narzędzia systemowe

en: System configuration and monitoring
pl: Monitorowanie i konfiguracja systemu

en: Universal Access
pl: Ułatwienia dostępu

en: Universal Access Settings
pl: Ustawienia ułatwień dostępu

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: Desktop accessories
pl: Akcesoria pulpitu

en: Applications
pl: Programy

en: Other
pl: Inne

en: Applications that did not fit in other categories
pl: Programy niepasujące do innych kategorii

en: Sundry
pl: Różne

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: Small but useful GNOME tools
pl: Małe, ale przydatne narzędzie środowiska GNOME

en: Web Applications
pl: Programy WWW

en: Applications and sites saved from Web
pl: Programy i strony zapisane z Internetu
