gnome-menus - en to pt_BR translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
pt_BR: Multimídia

en: Multimedia menu
pt_BR: Menu multimídia

en: Programming
pt_BR: Desenvolvimento

en: Tools for software development
pt_BR: Ferramentas para desenvolvimento de software

en: Education
pt_BR: Educativo

en: Games
pt_BR: Jogos

en: Games and amusements
pt_BR: Jogos e diversões

en: Graphics
pt_BR: Gráficos

en: Graphics applications
pt_BR: Aplicativos gráficos

en: Programs for Internet access such as web and email
pt_BR: Programas para acesso à Internet tais como web e e-mail

en: Office
pt_BR: Escritório

en: Office Applications
pt_BR: Aplicativos de escritório

en: System Tools
pt_BR: Ferramentas de sistema

en: System configuration and monitoring
pt_BR: Configuração e monitoramento do sistema

en: Universal Access
pt_BR: Acessibilidade

en: Universal Access Settings
pt_BR: Configurações de acessibilidade

en: Accessories
pt_BR: Acessórios

en: Desktop accessories
pt_BR: Acessórios da área de trabalho

en: Applications
pt_BR: Aplicativos

en: Other
pt_BR: Outros

en: Applications that did not fit in other categories
pt_BR: Aplicativos que não se encaixam em outras categorias

en: Sundry
pt_BR: Diversos

en: Utilities
pt_BR: Utilitários

en: Small but useful GNOME tools
pt_BR: Pequenas ferramentas do GNOME, mas muitos úteis

en: Web Applications
pt_BR: Aplicativos web

en: Applications and sites saved from Web
pt_BR: Aplicativos e sites salvos da internet
