gnome-menus - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
ro: Multimedia

en: Multimedia menu
ro: Meniu multimedia

en: Programming
ro: Programare

en: Tools for software development
ro: Unelte pentru dezvoltare de software

en: Education
ro: Educație

en: Games
ro: Jocuri

en: Games and amusements
ro: Jocuri și divertisment

en: Graphics
ro: Grafică

en: Graphics applications
ro: Aplicații pentru grafică

en: Programs for Internet access such as web and email
ro: Programe pentru acessul la Internet (navigare, mail etc.)

en: Office
ro: Birou

en: Office Applications
ro: Aplicații de birou

en: System Tools
ro: Utilitare de sistem

en: System configuration and monitoring
ro: Configurare și monitorizare a sistemului

en: Universal Access
ro: Accesibilitate

en: Universal Access Settings
ro: Opțiuni de accesibilitate

en: Accessories
ro: Accesorii

en: Desktop accessories
ro: Accesorii pentru desktop

en: Applications
ro: Aplicații

en: Other
ro: Altele

en: Applications that did not fit in other categories
ro: Aplicații ce nu se încadrează în alte categorii

en: Sundry
ro: Diverse

en: Utilities
ro: Utilitare

en: Small but useful GNOME tools
ro: Unelte GNOME mici, dar utile

en: Web Applications
ro: Aplicații web

en: Applications and sites saved from Web
ro: Aplicații și site-uri salvate de pe web
