gnome-menus - en to sr@latin translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
sr@latin: Zvuk i snimci

en: Multimedia menu
sr@latin: Multimedijalni izbornik

en: Programming
sr@latin: Programiranje

en: Tools for software development
sr@latin: Alati za razvoj softvera

en: Education
sr@latin: Obrazovanje

en: Games
sr@latin: Igre

en: Games and amusements
sr@latin: Igre i zabava

en: Graphics
sr@latin: Grafika

en: Graphics applications
sr@latin: Grafički programi

en: Programs for Internet access such as web and email
sr@latin: Programi za pristup Internetu kao što je veb i el. pošta

en: Office
sr@latin: Kancelarija

en: Office Applications
sr@latin: Kancelarijski programi

en: System Tools
sr@latin: Sistemske alatke

en: System configuration and monitoring
sr@latin: Podešavanje i praćenje sistema

en: Universal Access
sr@latin: Univerzalni pristup

en: Universal Access Settings
sr@latin: Podešavanja univerzalnog pristupa

en: Accessories
sr@latin: Alatke

en: Desktop accessories
sr@latin: Alatke okruženja

en: Applications
sr@latin: Programi

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Applications that did not fit in other categories
sr@latin: Programi koji ne pripadaju ostalim kategorijama

en: Sundry
sr@latin: Razno

en: Utilities
sr@latin: Alatke

en: Small but useful GNOME tools
sr@latin: Mali ali korisni Gnomovi alati

en: Web Applications
sr@latin: Veb programi

en: Applications and sites saved from Web
sr@latin: Programi i sajtovi sačuvani sa Veba
