gnome-menus - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
sv: Ljud och video

en: Multimedia menu
sv: Multimediameny

en: Programming
sv: Programmering

en: Tools for software development
sv: Verktyg för programutveckling

en: Education
sv: Utbildning

en: Games
sv: Spel

en: Games and amusements
sv: Spel och underhållning

en: Graphics
sv: Grafik

en: Graphics applications
sv: Grafikprogram

en: Programs for Internet access such as web and email
sv: Program för internetåtkomst som till exempel webb och e-post

en: Office
sv: Kontor

en: Office Applications
sv: Kontorsprogram

en: System Tools
sv: Systemverktyg

en: System configuration and monitoring
sv: Systemkonfiguration och systemövervakning

en: Universal Access
sv: Hjälpmedel

en: Universal Access Settings
sv: Inställningar för hjälpmedel

en: Accessories
sv: Tillbehör

en: Desktop accessories
sv: Skrivbordstillbehör

en: Applications
sv: Program

en: Other
sv: Övrigt

en: Applications that did not fit in other categories
sv: Program som inte passar in i någon annan kategori

en: Sundry
sv: Diverse

en: Utilities
sv: Nyttoprogram

en: Small but useful GNOME tools
sv: Små men praktiska GNOME-verktyg

en: Web Applications
sv: Webbapplikationer

en: Applications and sites saved from Web
sv: Program och webbplatser sparade från webben
