gnome-menus 2.9.2 - en to th translation catalogue (27 entries)

en: Sound & Video
th: เสียงและวีดิทัศน์

en: Multimedia menu
th: เมนูระบบสื่อผสม

en: Programming
th: เขียนโปรแกรม

en: Tools for software development
th: เครื่องมือพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Education
th: การศึกษา

en: Games
th: เกม

en: Games and amusements
th: เกมและความบันเทิง

en: Graphics
th: รูปภาพ

en: Graphics applications
th: โปรแกรมสำหรับรูปภาพ

en: Internet
th: อินเทอร์เน็ต

en: Programs for Internet access such as web and email
th: โปรแกรมสำหรับเข้าอินเทอร์เน็ต เช่น เว็บและเมล

en: Office
th: สำนักงาน

en: Office Applications
th: โปรแกรมสำหรับสำนักงาน

en: System Tools
th: เครื่องมือระบบ

en: System configuration and monitoring
th: ตั้งค่าและเฝ้าดูระบบ

en: Universal Access
th: การเข้าถึงหลากหลาย

en: Universal Access Settings
th: ตั้งค่าการเข้าถึงหลากหลาย

en: Accessories
th: เครื่องใช้ไม้สอย

en: Desktop accessories
th: โปรแกรมเครื่องใช้ไม้สอยบนเดสก์ท็อป

en: Applications
th: โปรแกรม

en: Other
th: อื่นๆ

en: Applications that did not fit in other categories
th: โปรแกรมที่ไม่อยู่ในหมวดอื่นๆ

en: Sundry
th: เบ็ดเตล็ด

en: Utilities
th: อรรถประโยชน์

en: Small but useful GNOME tools
th: เครื่องมือเล็กๆ แต่มีประโยชน์ของ GNOME

en: Web Applications
th: โปรแกรมเว็บ

en: Applications and sites saved from Web
th: โปรแกรมและไซต์ต่างๆ ที่บันทึกจากเว็บ
