gnome-menus - en to uz@cyrillic translation catalogue (27 entries)

en: Sound & Video
uz@cyrillic: Овоз ва Видео

en: Multimedia menu
uz@cyrillic: Мультимедия менюси

en: Programming
uz@cyrillic: Дастурлаш

en: Tools for software development
uz@cyrillic: Дастур тузиш учун асбоблар

en: Education
uz@cyrillic: Таълим

en: Games
uz@cyrillic: Ўйинлар

en: Games and amusements
uz@cyrillic: Ўйинлар ва кўнгилхушликлар

en: Graphics
uz@cyrillic: Тасвир

en: Graphics applications
uz@cyrillic: Тасвирий дастурлар

en: Internet
uz@cyrillic: Интернет

en: Programs for Internet access such as web and email
uz@cyrillic: Интернетга чиқадиган тўр ва электрон почтага ўхшаган дастурлар

en: Office
uz@cyrillic: Офис

en: Office Applications
uz@cyrillic: Офис дастурлари

en: System Tools
uz@cyrillic: Система ускуналари

en: System configuration and monitoring
uz@cyrillic: Системани мослаш ва кузатиш

en: Universal Access
uz@cyrillic: Махсус имкониятлар

en: Universal Access Settings
uz@cyrillic: Махсус имкониятлар параметрлари

en: Accessories
uz@cyrillic: Мосламалар

en: Desktop accessories
uz@cyrillic: Иш столи мосламалари

en: Applications
uz@cyrillic: Дастурлар

en: Other
uz@cyrillic: Бошқа

en: Applications that did not fit in other categories
uz@cyrillic: Бошқа тоифага кирмаган дастурлар

en: Sundry
uz@cyrillic: Турли хил

en: Utilities
uz@cyrillic: Воситалар

en: Small but useful GNOME tools
uz@cyrillic: Кичик лекин фойдали GNOME ускуналари

en: Web Applications
uz@cyrillic: Web дастурлари

en: Applications and sites saved from Web
uz@cyrillic: Webдан сақлаб олинган дастур ва сайтлар
