gnome-menus HEAD - en to io translation catalogue (44 entries)

en: Universal Access
io: Universala Aceso

en: Universal Access Settings
io: Situesi pri Universala Aceso

en: Accessories
io: Acesori

en: Desktop accessories
io: Pupitrosuprala acesori

en: Applications
io: Programi

en: Personal preferences and administration settings
io: Personala preferi ed situesi pri administrado

en: System
io: Sistemo

en: Programming
io: Programado

en: Education
io: Edukado

en: Games
io: Ludi

en: Games and amusements
io: Ludi ed amuzi

en: Graphics
io: Grafikarti

en: Graphics applications
io: Programi pri grafikarti

en: Hardware
io: Metalajaro

en: Internet and Network
io: Interreto e Reto

en: Network-related settings
io: Retala setuesi

en: Internet
io: Interreto

en: Look and Feel
io: Aspekto e Sento

en: Sound & Video
io: Sono ed Video

en: Office
io: Kontoro

en: Office Applications
io: Kontorala Programi

en: Other
io: Altra

en: Personal
io: Personala

en: Personal settings
io: Personala situesi

en: Personal preferences
io: Personala preferi

en: Preferences
io: Preferi

en: Universal access related preferences
io: Preferi pri universala aceso

en: Personal preferences and settings
io: Personala preferi e situesi

en: System settings
io: Sistemala situesi

en: Administration
io: Administrado

en: System Tools
io: Sistemala Utensili

en: Menu Editor
io: Menuala Editilo

en: Edit Menus
io: Editez Menui

en: _Applications:
io: _Programi:

en: _Menus:
io: _Menui:

en: Name
io: Nomo

en: Show
io: Montrez

en: Menu file
io: Menuala dokumento

en: MENU_FILE
io: MENUALA_DOKUMENTO

en: Invalid desktop file ID
io: Nevalida ID di pupitrosuprala dokumentala

en: [Invalid Filename]
io: [Nevalida Dokumentnomo]

en:  <excluded>
io: <excluzesa>

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
io: 
    
    
    ==== Menuo chanjis, richarjas ====

en: Menu tree is empty
io: Menuala arboro esas vakua
