gnome-menus - en to dv translation catalogue (56 entries)

en: Multimedia menu
dv: މަލްޓިމީޑިއާ މެނޫ

en: Sound & Video
dv: އަޑު އަދި ވީޑިއޯ

en: Programming
dv: ޕްރޮގްރާމިންގް

en: Tools for software development
dv: ސޮފްޓްވެޔާރ ޑެވެލޮޕް ކުރުމުގެ ޓޫލްސްތައް

en: Education
dv: ތައުލީމު

en: Games
dv: ގޭމްސް

en: Games and amusements
dv: ގޭމުތަކާއި މުނިފޫހިފިލުވުންތައް

en: Graphics
dv: ގްރެފިކްސް

en: Graphics applications
dv: ގްރެފިކްސް އެޕްލިކޭޝަންތައް

en: Hardware
dv: ހާރޑްވެއަރ

en: Settings for several hardware devices
dv: ހާރޑުވެއަރ ޑިވައިސްތަކުގެ ސެޓިންގްތައް

en: Internet and Network
dv: އިންޓަރނެޓް އަދި ނެޓްވޯރކް

en: Network-related settings
dv: ނެޓްވޯރކާގުޅޭ ސެޓިންގްތައް

en: Look and Feel
dv: ބަލާބެލުން

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
dv: ޑެސްކްޓޮޕް ބަލާބެލުމާއި ހަރަކާތްތައް ކޮންޓްރޯލްކުރާ ސެޓިންގްސް

en: Internet
dv: އިންޓަނެޓް

en: Programs for Internet access such as web and email
dv: ވެބް އަދި އީމެއިލް ފަދަ އިންޓާނެޓްގެ ބޭނުންހިފާ ޕްރޮގްރާމުތައް

en: Office
dv: އޮފީސް

en: Office Applications
dv: އޮފީސް އެޕްލިކޭޝަންސް

en: Personal
dv: އަމިއްލަަ

en: Personal settings
dv: އަމިއްލަ ސެޓިންތައް

en: Administration
dv: އިދާރީ

en: Change system-wide settings (affects all users)
dv: މުޅި ސިސްޓަމް ގެ ސެޓިންގްސް ބަދަލު ކުރައްވާ - ޔޫޒާޒްއެކުލެވޭގޮތަށް

en: Personal preferences
dv: އަމިއްލަ ގޮތްތައްަ

en: Preferences
dv: ބޭނުންވާ ގޮތްތަށް

en: System
dv: ސިސްޓަމް

en: System settings
dv: ސިސްޓަމް ސެޓިންގްސް

en: System Tools
dv: ސިސްޓަމް ޓޫލްތައް

en: System configuration and monitoring
dv: ސިސްޓަމް ކޮންފިގަރ ކުރުމާއި މޮނިޓަރ ކުރުން

en: Universal Access
dv: ހުރިހާދިމލަކުން ވަދެވޭ

en: Universal Access Settings
dv: ވަނުމުގެ ސެޓިން ހެދުން

en: Accessories
dv: އެކްސެސަރީސް

en: Desktop accessories
dv: ޑެސްކްޓޮޕް އެކްސެސަރީސް

en: Applications
dv: އެޕްލިކޭޝަންސް

en: Personal preferences and administration settings
dv: އަމިއްލަ ޕުރިފަރަންސް އަދި އެޑުމިނިސްޓުރެޓަރ ސެޓިން

en: Applications that did not fit in other categories
dv: އެހެން ކެޓަގަރީތަކާ ނުގުޅޭ އެޕްލިކޭޝަންތަށް

en: Other
dv: އެހެނިހެން

en: Menu Editor
dv: މެނޫއެޑިޓްކުރާ

en: Edit Menus
dv: މެނޫތައް އެޑިތްކުރުން

en: _Applications:
dv: އެޕްލިކޭޝަންސް_

en: _Defaults
dv: ޑިފޯލްޓްސް_

en: _Menus:
dv: މެނޫތަށް_

en: Name
dv: ނަން

en: Show
dv: ދެއްކުން

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
dv: ހޯމް ޑައިރޭކްޓަރީއެއް ނުފެނުނު -  $HOME ނުވަތަ /etc/password މައުލޫމާތުމަދު

en: Menu file
dv: މެނޫފައިލް

en: MENU_FILE
dv: މެނޫ_ފައިލް

en: Monitor for menu changes
dv: މެނޫ ބަދަލުވޭތޯ ބަލާ

en: Include <Exclude>d entries
dv: އެންޓްރީސްތައް ހިމެނޭ <Exclude>d

en: Include NoDisplay=true entries
dv: އެންޓްރީސްތައް ހިމެނޭ NoDisplay=true

en: Invalid desktop file ID
dv: ި ޑެސްކުޓޮޕް ފައިލް އައިޑީ ނުބައި

en: [Invalid Filename]
dv: [ނުބައި ފައިލްނަމެއް]

en:  <excluded>
dv:  <ނުހިމެނޭ>

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
dv: 
    
    
    ==== މެނޫބަދަލުވެފައި، އަލުންލޯޑްވަނީ ====

en: Menu tree is empty
dv: މެނޫ ޓްރީގައި އެއްޗެއްނެތް

en: - test GNOME's implementation of the Desktop Menu Specification
dv: ނޯމްގެ ޑެސްކުޓޮޕް މެނޫ އިމްޕުލިމެންޓޭޝަން ޓެސްޓުކުރައްވާ
