metronome master - en to ca translation catalogue (18 entries)

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Tap
ca: Toc

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Metronome
ca: _Quant a Metrònom

en: TAP
ca: TOC

en: Metronome
ca: Metrònom

en: Keep the tempo
ca: Mantenir el tempo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Bar;Beat;Beats;BPM;Measure;Minute;Rhythm;Tap;Tempo;
ca: Pulsació;pulsacions;minut;bpm;ppm;mesura;ritme;tempo;temps;compàs;tap;toc;tocs;

en: Default window width
ca: Amplada de la finestra per defecte

en: Default window height
ca: Alçada de la finestra per defecte

en: Default window maximized behaviour
ca: Comportament maximitzat de finestra per defecte

en: Default beats per bar
ca: Pulsacions predeterminades per barra

en: Default beats per minute
ca: Pulsacions per minut per defecte

en: Metronome beats the rhythm for you, you simply need to tell it the required time signature and beats per minutes.
ca: El metrònom et dona el ritme, només has d'indicar-li el compàs i les pulsacions per minut.

en: You can also tap to let the application guess the required beats per minute.
ca: També podeu tocar perquè l'aplicació endevini les pulsacions per minut requerides.

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Main window, narrow and running
ca: Finestra principal, estreta i en execució
