metronome master - en to vi translation catalogue (19 entries)

[ctx: shortcut window]
en: General
vi: Chung

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
vi: Hiện phím tắt

[ctx: shortcut window]
en: Quit
vi: Thoát

[ctx: shortcut window]
en: Tap
vi: Bấm chuột theo nhịp

en: _Keyboard Shortcuts
vi: _Phím tắt bàn phím

en: _About Metronome
vi: _Giới thiệu Máy gõ nhịp

en: TAP
vi: Bấm chuột theo nhịp

en: Metronome
vi: Máy gõ nhịp

en: Keep the tempo
vi: Giữ nhịp độ

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Bar;Beat;Beats;BPM;Measure;Minute;Rhythm;Tap;Tempo;
vi: Bar;Beat;Beats;BPM;Measure;Minute;Rhythm;Tap;Tempo;Phách;Phach;Nhịp;Nhip;Đo;Do;Gõ;go;

en: Default window width
vi: Độ rộng cửa sổ mặc định

en: Default window height
vi: Độ cao của cửa sổ mặc định

en: Default window maximized behaviour
vi: Cách ứng xử cửa sổ đã phóng hết cỡ mặc định

en: Default beats per bar
vi: Nhịp mặc định mỗi phách

en: Default beats per minute
vi: Nhịp mặc định mỗi phút

en: Metronome beats the rhythm for you, you simply need to tell it the required time signature and beats per minutes.
vi: Máy gõ nhịp gõ nhịp cho bạn, bạn đơn giản chỉ cần cho nó biết nhịp và tốc độ gõ mỗi phút.

en: You can also tap to let the application guess the required beats per minute.
vi: Bạn cũng có thể bấm chuột theo nhịp và ứng dụng sẽ đoán được tốc độ gõ mỗi phút.

en: Main window
vi: Cửa sổ chính

en: Main window, narrow and running
vi: Cửa sổ chính, hẹp và đang chạy
