gnome-mime-data 2.6.0 - en to ca translation catalogue (358 entries)

en: 2D chemical structure
ca: Estructura química en 2D

en: 3D Studio image
ca: Imatge 3D Studio

en: AIFC audio
ca: Àudio AIFC

en: AIFF audio
ca: Àudio AIFF

en: ANIM animation
ca: Animació ANIM

en: ARJ archive
ca: Arxiu ARJ

en: AVI video
ca: Vídeo AVI

en: AbiWord document
ca: Document d'AbiWord

en: Active Server page
ca: Pàgina d'Active Server

en: Address card
ca: Targeta d'adreces

en: Adobe FrameMaker font
ca: Tipus de lletra d'Adobe FrameMaker

en: Adobe font metrics
ca: Mètrica de tipus de lletra d'Adobe

en: Andrew Toolkit inset
ca: Sagnia d'Andrew Toolkit

en: Application launcher
ca: Llançador d'aplicació

en: ApplixWare Graphics image
ca: Imatge d'ApplixWare Graphics

en: Applixware Words document
ca: Document d'Applixware Words

en: Applixware presentation
ca: Presentació d'Applixware

en: Applixware spreadsheet
ca: Full de càlcul d'Applixware

en: Ar archive
ca: Arxiu ar

en: Assembly source code
ca: Codi font ensamblador

en: Audio
ca: Àudio

en: Authors list
ca: Llistat d'autors

en: AutoCAD image
ca: Imatge d'AutoCAD

en: BCPIO document
ca: Document BCPIO

en: BDF font
ca: Tipus de lletra BDF

en: Backup file
ca: Còpia de seguretat

en: Basic audio
ca: Àudio bàsic

en: Bibliography record
ca: Registre bibliogràfic

en: Binary program
ca: Programa binari

en: BitTorrent seed file
ca: Fitxer llavor de BitTorrent

en: Blender file
ca: Fitxer de Blender

en: Block device
ca: Dispositiu de blocatge

en: Bzip2 compressed file
ca: Fitxer comprimit amb bzip2

en: C shell script
ca: Seqüència d'intèrpret d'ordres C

en: C source code
ca: Codi font C

en: C source code header
ca: Capçalera de codi font C

en: C++ source code
ca: Codi font C++

en: CGI program
ca: Programa CGI

en: CGM image
ca: Imatge CGM

en: CMU raster image
ca: Imatge CMU raster

en: CPIO archive
ca: Arxiu CPIO

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
ca: Arxiu CPIO (comprimit amb gzip)

en: Calendar file
ca: Fitxer de calendari

en: Calendar or event document
ca: Document de calendari o esdeveniment

en: Character device
ca: Dispositiu de caràcters

en: Cinelerra editing sheet
ca: Fulla d'edició Cinelerra

en: Comma-separated text document
ca: Document de text separat per comes

en: Commodore 64 audio
ca: Àudio de Commodore 64

en: Compound document
ca: Document compost

en: Compress-compressed file
ca: Fitxer comprimit amb compress

en: Compressed GIMP document
ca: Document comprimit amb GIMP

en: Corel Draw drawing
ca: Dibuix de Corel Draw

en: Crystalline structure model
ca: Model d'estructura cristalina

en: DCL script
ca: Seqüència DCL

en: DOS font
ca: Tipus de lletra DOS

en: DOS/Windows program
ca: Programa DOS/Windows

en: DSSSL document
ca: Document DSSSL

en: DV video
ca: Vídeo DV

en: DXF vector graphic
ca: Gràfic vectorial DXF

en: Debian package
ca: Paquet Debian

en: Device Independant Bitmap
ca: Mapa de bits independent de dispositiu

en: Dia diagram
ca: Diagrama Dia

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
ca: Imatge de Digital Imaging and Communications in Medicine

en: Digital Moving Picture Exchange image
ca: Imatge de Digital Moving Picture Exchange

en: Directory information file
ca: Fitxer d'informació del directori

en: DjVu image
ca: Imatge DjVu

en: Document type definition
ca: Definició del tipus de document

en: Documents/Diagram
ca: Documents/Diagrama

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
ca: Documents/Llenguatge de marcat estès (XML)

en: Documents/Numeric
ca: Documents/Numèric

en: Documents/Plain Text
ca: Documents/Text pla

en: Documents/Presentation
ca: Documents/Presentació

en: Documents/Project Management
ca: Documents/Gestió de projecte

en: Documents/Published Materials
ca: Documents/Material publicat

en: Documents/Spreadsheet
ca: Document/Full de càlcul

en: Documents/TeX
ca: Document/TeX

en: Documents/Text Markup
ca: Documents/Marcat de text

en: Documents/Vector Graphics
ca: Documents/Gràfics vectorial

en: Documents/Word Processor
ca: Documents/Processador de textos

en: Dolby Digital audio
ca: Àudio Dolby Digital

en: Dreamcast ROM
ca: ROM de Dreamcast

en: Emacs Lisp source code
ca: Codi font Emacs Lisp

en: Email headers
ca: Capçaleres de correu electrònic

en: Email message/mailbox
ca: Missatge/bústia de correu electrònic

en: Encrypted message
ca: Missatge xifrat

en: Enlightenment theme
ca: Tema d'Enlightenment

en: Enriched text document
ca: Document de text enriquit

en: Epiphany bookmarks file
ca: Fitxer d'adreces d'interès de Epiphany

en: FLAC audio
ca: Àudio FLAC

en: FLC animation
ca: Animació FLC

en: FLI animation
ca: Animació FLI

en: FastTracker II audio
ca: Àudio de FastTracker II

en: FlashPix Image
ca: Imatge FlashPix

en: Flexible Image Transport System
ca: Sistema de transport d'imatge flexible

en: Folder
ca: Carpeta

en: Fortran source code
ca: Codi font Fortran

en: FrameMaker interchange document
ca: Document d'intercanvi de FrameMaker

en: G3 fax image
ca: Imatge de fax G3

en: GIF image
ca: Imatge GIF

en: GIMP document
ca: Document GIMP

en: GMC link
ca: Enllaç GMC

en: GNOME desktop theme
ca: Tema de l'escriptori GNOME

en: GNU Oleo Spreadsheet
ca: Full de càlcul de GNU Oleo

en: GNU mail message
ca: Missatge de correu GNU

en: GTK configuration
ca: Configuració de GTK

en: Game Boy ROM
ca: ROM de Game Boy

en: Genesis ROM
ca: ROM de Genesis

en: Glade project
ca: Projecte Glade

en: GnuCash workbook
ca: Llibre de treball de GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
ca: Full de càlcul de Gnumeric

en: Gtar archive
ca: arxiu gtar

en: Gtktalog Catalogue
ca: Catàleg Gtktalog

en: Gzip-compressed file
ca: Fitxer comprimit amb gzip

en: HDF document
ca: Document HDF

en: HTML page
ca: Pàgina HTML

en: Haskell source code
ca: Codi font Haskell

en: Help page
ca: Pàgina d'ajuda

en: IDL document
ca: Document IDL

en: IEF image
ca: Imatge IEF

en: IFF image
ca: Imatge IFF

en: ILBM image
ca: Imatge ILBM

en: ISI video
ca: Vídeo ISI

en: ISO image
ca: Imatge ISO

en: Images
ca: Imatges

en: Impulse Tracker audio
ca: Àudio d'Impulse Tracker

en: Information
ca: Informació

en: Information/Calendar
ca: Informació/Calendari

en: Information/Financial
ca: Informació/Finances

en: Installed GNOME desktop theme
ca: Tema instal·lat de l'escriptori GNOME

en: JBuilder Project
ca: Projecte de JBuilder

en: JPEG image
ca: Imatge JPEG

en: Java byte code
ca: Codi de bytes Java

en: Java code archive
ca: Arxiu de codi Java

en: Java source code
ca: Codi font Java

en: JavaScript source code
ca: Codi font JavaScript

en: KDE application details
ca: Detalls de l'aplicació KDE

en: KIllustrator document
ca: Document de KIllustrator

en: KPresenter presentation
ca: Presentació de KPresenter

en: KSpread spreadsheet
ca: Full de càlcul de KSpread

en: KWord document
ca: Document de KWord

en: Korn shell script
ca: Seqüència d'intèrpret d'ordres Korn

en: LHA archive
ca: Arxiu LHA

en: LHARC archive
ca: Arxiu LHARC

en: LIBGRX font
ca: Tipus de lletra LIBGRX

en: LightWave object
ca: Objecte LightWave

en: LightWave scene
ca: Escena LightWave

en: Linux PSF console font
ca: Tipus de lletra de consola Linux PSF

en: Literate haskell source code
ca: Codi font literal haskell

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
ca: Full de càlcul Lotus 1-2-3

en: LyX document
ca: Document Lyx

en: MIDI audio
ca: Àudio MIDI

en: MOD audio
ca: Àudio MOD

en: MP3 audio
ca: Àudio MP3

en: MP3 audio playlist
ca: Selecció de peces d'àudio MP3

en: MPEG video
ca: Vídeo MPEG

en: MPEG-4 audio
ca: Àudio MPEG-4

en: MS ASF audio
ca: Àudio MS ASF

en: MS ASF video
ca: Vídeo MS ASF

en: MS video
ca: Vídeo MS

en: MSX ROM
ca: ROM d'MSX

en: MacBinary file
ca: Fitxer MacBinary

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
ca: Fitxer codificat amb Macintosh AppleDouble

en: Macintosh BinHex-encoded file
ca: Fitxer codificat amb Macintosh BinHex

en: Macintosh StuffIt archive
ca: Arxiu Macintosh StuffIt

en: Macromedia Flash file
ca: Fitxer Macromedia Flash

en: MagicPoint presentation
ca: Presentació de MagicPoint

en: Magick image format
ca: Format d'imatge Magick

en: Mail delivery report
ca: Informe del lliurament de correu

en: Mail disposition report
ca: Informe de la clasificació de correu

en: Mail system report
ca: Informe de sistema de correu

en: Manual page
ca: Pàgina de manual

en: Manual page (compressed)
ca: Pàgina de manual (comprimida)

en: Master System or Game Gear ROM
ca: ROM de Master System o Game Gear

en: MathML document
ca: Document MathML

en: Matroska video
ca: Vídeo Matroska

en: Memory dump
ca: Bolcat de memòria

en: Message
ca: Missatge

en: Message digest
ca: Resum del missatge

en: Message in several formats
ca: Missatge en diferents formats

en: Microsoft Excel spreadsheet
ca: Full de càlcul de Microsoft Excel

en: Microsoft PowerPoint document
ca: Document de Microsoft PowerPoint

en: Microsoft WMV playlist
ca: Llista de reproducció WMV de Microsoft

en: Microsoft WMV video
ca: Vídeo WMV de Microsoft

en: Microsoft Word document
ca: Document de Microsoft Word

en: Microsoft video
ca: Vídeo Microsoft

en: Monkey audio
ca: Àudio monkey

en: Mozilla bookmarks file
ca: Fitxer d'adreces d'interès de Mozilla

en: Multi-part message
ca: Missatge multipart

en: NES ROM
ca: ROM de NES

en: Named pipe
ca: Conducte designat

en: Nautilus link
ca: Enllaç de Nautilus

en: Netscape bookmarks file
ca: Fitxer d'adreces d'interès de Netscape

en: Nintendo64 ROM
ca: ROM de Nintendo64

en: Nullsoft video
ca: Vídeo Nullsoft

en: ODA document
ca: Document ODA

en: Object code
ca: Codi objecte

en: Objective C source code
ca: Codi font Objective C

en: Ogg audio
ca: Àudio ogg

en: OpenOffice.org Impress presentation
ca: Presentació d'OpenOffice.org Impress

en: OpenOffice.org Impress presentation template
ca: Plantilla de presentació d'OpenOffice.org Impress

en: OpenOffice.org Math document
ca: Document d'OpenOffice.org Math

en: OpenOffice.org Writer document
ca: Document d'OpenOffice.org Writer

en: OpenOffice.org Writer global document
ca: Document global d'OpenOffice.org Writer

en: OpenOffice.org Writer template
ca: Plantilla d'OpenOffice.org Writer

en: OpenOffice.org drawing
ca: Dibuix d'OpenOffice.org

en: OpenOffice.org drawing template
ca: Plantilla de dibuix d'OpenOffice.org

en: OpenOffice.org spreadsheet
ca: Full de càlcul d'OpenOffice.org

en: OpenOffice.org spreadsheet template
ca: Plantilla de full de càlcul d'OpenOffice.org

en: OpenType font
ca: Tipus de lletra OpenType

en: PBM image
ca: Imatge PBM

en: PC Paintbrush image
ca: Imatge de PC Paintbrush

en: PCF font
ca: Tipus de lletra PCF

en: PDF document
ca: Document PDF

en: PEF program
ca: Programa PEF

en: PGM image
ca: Imatge PGM

en: PGN chess game
ca: Joc d'escacs PGN

en: PGP keys
ca: Claus PGP

en: PGP message
ca: Missatge PGP

en: PGP signature
ca: Signatura PGP

en: PGP-encrypted file
ca: Fitxer xifrat amb PGP

en: PHP script
ca: Script PHP

en: PICT image
ca: Imatge PICT

en: PNG image
ca: Imatge PNG

en: PNM image
ca: Imatge PNM

en: PPM image
ca: Imatge PPM

en: Packages
ca: Paquets

en: Palm OS database
ca: Base de dades de Palm OS

en: Palm Pixmap image
ca: Imatge de Palm Pixmap

en: Partial email message
ca: Missatge de correu parcial

en: Pascal source code
ca: Codi font pascal

en: Perl script
ca: Script Perl

en: Photo CD image
ca: Imatge de Photo CD

en: Photoshop document
ca: Document de Photoshop

en: Plain text document
ca: Document de text pla

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: PostScript Type 1 font
ca: Tipus de lletra PostScript Tipus 1

en: PostScript document
ca: Document PostScript

en: Profiler results
ca: Resultats del perfilador

en: Project Plan
ca: Plan de Projecte

en: Python byte code
ca: Codi de bytes Python

en: Python source code
ca: Codi font Python

en: QuickTime movie
ca: Pel·lícula QuickTime

en: Quicken document
ca: Document de Quicken

en: Quicken for Windows document
ca: Document de Quicken per a Windows

en: RAR archive
ca: Arxiu RAR

en: README document
ca: Document README

en: RGB image
ca: Imatge RGB

en: RIFF audio
ca: Àudio RIFF

en: RPM package
ca: Paquet RPM

en: Raw Gray Sample
ca: Mostra de gris crua

en: RealAudio document
ca: Document RealAudio

en: RealAudio/Video document
ca: Document RealAudio/Video

en: RealVideo video
ca: Vídeo RealVideo

en: Reference to remote file
ca: Refèrencia al fitxer remot

en: Rejected patch file
ca: Fitxer pedaç rebutjat

en: Rich text document
ca: Document de text enriquit

en: S/MIME file
ca: Fitxer S/MIME

en: S/MIME signature
ca: Signatura S/MIME

en: SGI video
ca: Vídeo SGI

en: SGML document
ca: Document SGML

en: SHOUTcast playlist
ca: Llista de reproducció SHOUTcast

en: SMIL script
ca: Seqüència SMIL

en: SQL code
ca: Codi SQL

en: SV4 CPIO archive
ca: Arxiu SV4 CPIO

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
ca: Arxiu SV4 CPIP (amb CRC)

en: SVG art
ca: Art SVG

en: Samba share
ca: Recurs compartit de Samba

en: Scheme source code
ca: Codi font Scheme

en: Scream Tracker 3 audio
ca: Àudio Scream Tracker 3

en: Scream Tracker audio
ca: Àudio Scream Tracker

en: Scream Tracker instrument
ca: Instrument d'Scream Tracker

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Security
ca: Seguretat

en: Setext document
ca: Document Setext

en: Shared Printer
ca: Impressora compartida

en: Shared library
ca: Biblioteca compartida

en: Shell archive
ca: Arxiu d'intèrpret d'ordres

en: Shell script
ca: Script de l'intèrpret d'ordres

en: Signed message
ca: Missatge signat

en: Silicon Graphics image
ca: Imatge Silicon Graphics

en: Socket
ca: Sòcol

en: Software Development
ca: Desenvolupament de programari

en: Software Development/ROM Images
ca: Imatges de desenvolupament de programari/ROM

en: Software Development/Source Code
ca: Desenvolupament de programari/Codi font

en: Software author credits
ca: Crèdits d'autoria del programari

en: Software installation instructions
ca: Instruccions d'instal·lació del programari

en: Software license terms
ca: Condicions de la llicència del programari

en: Source code patch
ca: Pedaç de codi font

en: Speech document
ca: Document Speech

en: Speedo font
ca: Tipus de lletra Speedo

en: Spreadsheet Interchange document
ca: Document d'SpreadSheet Interchange

en: Stampede package
ca: Paquet Stampede

en: StarCalc spreadsheet
ca: Full de càlcul d'StarCalc

en: StarChart chart
ca: Gràfica d'StarChart

en: StarDraw drawing
ca: Dibuix d'StarDraw

en: StarImpress presentation
ca: Presentació d'StarImpress

en: StarMail file
ca: Fitxer d'StarMail

en: StarMath document
ca: Document d'StarML

en: StarOffice extended metafile image
ca: Imatge de metafitxer estès StarOffice

en: StarWriter document
ca: Document d'StarWriter

en: Style sheet
ca: Full d'estil

en: Sun mu-law audio
ca: Àudio Sun µ-law

en: SunOS News font
ca: Font SunOS News

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: System
ca: Sistema

en: TIFF image
ca: Imatge TIFF

en: Tab-separated text document
ca: Document de text separat per tabulació

en: Tar archive
ca: Arxiu ar

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
ca: Arxiu tar (comprimit amb bzip2)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
ca: Arxiu tar (comprimit amb gzip)

en: TarGA image
ca: Imatge TarGA

en: Tcl script
ca: Script Tcl

en: TeX document
ca: Document TeX

en: TeX dvi document
ca: Document TeX dvi

en: TeX font
ca: Font TeX

en: TeX font metrics
ca: Mètrica de font TeX

en: TeXInfo document
ca: Document TeXInfo

en: Theme
ca: Tema

en: ToutDoux document
ca: Document de ToutDoux

en: Troff document
ca: Document troff

en: Troff me input document
ca: Document d'entrada troff me

en: Troff mm input document
ca: Document d'entrada troff mm

en: Troff ms input document
ca: Document d'entrada troff ms

en: TrueType font
ca: Tipus de lletra TrueType

en: Truevision Targa image
ca: Imatge Truevision Targa

en: USENET news message
ca: Missatge de notícies USENET

en: Unidata netCDF document
ca: Document netCDF Unidata

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: User Interface/Fonts
ca: Interfície d'usuari/Tipus de lletra

en: Ustar archive
ca: Arxiu ustar

en: V font
ca: Font V

en: VOC audio
ca: Àudio VOC

en: VRML document
ca: Document VRML

en: Verilog source code
ca: Codi font Verilog

en: Video
ca: Vídeo

en: Vivo video
ca: Vídeo Vivo

en: WAIS source code
ca: Codi font WAIS

en: Wave audio
ca: Àudio wave

en: Wavelet video
ca: Vídeo Wavelet

en: Web folder
ca: Carpeta web

en: Windows bitmap image
ca: Imatge de mapa de bits Windows

en: Windows icon image
ca: Imatge d'icona Windows

en: Windows metafile graphics
ca: Gràfics de metafitxer Windows

en: WordPerfect document
ca: Document WordPerfect

en: X bitmap image
ca: Imatge de mapa de bits X

en: X window image
ca: Imatge X Window

en: XBEL bookmarks file
ca: Fitxer d'adreces d'interès XBEL

en: XML document
ca: Document XML

en: XPM image
ca: Imatge XPM

en: Xbase database
ca: Base de dades Xbase

en: Yacc grammar source code
ca: Codi font yacc grammar

en: Z shell script
ca: Script d'intèrpret d'ordres Z

en: Zip archive
ca: Arxiu zip

en: Zoo archive
ca: Arxiu zoo

en: gettext translation
ca: Traducció gettext

en: iPod software
ca: Programari per a iPod

en: xfig vector graphic
ca: gràfic vectorial xfig
