gnome-mime-data - en to xh translation catalogue (362 entries)

en: 2D chemical structure
xh: Isakhiwo se-2D chemical

en: 3D Studio image
xh: I-3D umfanekiso okwigumbi lobugcisa

en: AIFC audio
xh: I-AIFC enesandi

en: AIFF audio
xh: I-AIFF enesandi

en: ANIM animation
xh: I-ANIM yoopopayi

en: ARJ archive
xh: Uvimba we-ARJ

en: AVI video
xh: Ividiyo ye-AVI

en: AbiWord document
xh: Uxwebhu lwe-AbiWord

en: Active Server page
xh: Iphepha leseva esebenzayo

en: Address card
xh: Ikhadi ledilesi

en: Adobe FrameMaker font
xh: Ifonti eyi-Adobe yokwenza ifreyim

en: Adobe font metrics
xh: Ifonti ye-metrics ye-Adobe

en: Andrew Toolkit inset
xh: I-Andrew yokufaka i-Toolkit

en: Application launcher
xh: Umndululi wenkqubo

en: ApplixWare Graphics image
xh: Umfanekiso weegrafiksi ze-ApplixWare

en: Applixware Words document
xh: Uxwebhu lwe-Applixware Words

en: Applixware presentation
xh: Isiyili-mifanekiso se-Applixware

en: Applixware spreadsheet
xh: Iprogram yokubala ye-Applixware

en: Ar archive
xh: Uvimba we-Ar

en: Assembly source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo eyi-Assembly

en: Audio
xh: Enesandi

en: Authors list
xh: Uluhlu lwabaqulunqi

en: AutoCAD image
xh: Umfanekiso we-AutoCAD

en: BCPIO document
xh: Uxwebhu lwe-BCPIO

en: BDF font
xh: Ifonti ye-BDF

en: Backup file
xh: Ifayili yogcino lokhuseleko

en: Basic audio
xh: Isandi-siseko

en: Bibliography record
xh: Ingxelo engemvelaphi

en: Binary program
xh: Inkqubo ye-Binary

en: BitTorrent seed file
xh: Ifayili yembewu eyi-BitTorrent

en: Blender file
xh: Ifayili eyi-Blender

en: Block device
xh: Isixhobo esithintelayo

en: Bzip2 compressed file
xh: Ifayili ye-Bzip2 eshwankathelweyo

en: C shell script
xh: Umbhalo we-C shell

en: C source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo eyi-C

en: C source code header
xh: Intloko yekhowudi ebhaliweyo eyi-C

en: C++ source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo ye-C++

en: CGI program
xh: Inkqubo ye-CGI

en: CGM image
xh: Umfanekiso we-CGM

en: CMU raster image
xh: Umfanekiso we-CMU raster

en: CPIO archive
xh: Uvimba i-CPIO

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
xh: Uvimba i-CPIO (i-Gzip-eshwankathelweyo)

en: Calendar file
xh: Ifayili yekhalenda

en: Calendar or event document
xh: Uxwebhu lwekhalenda okanye lweziganeko

en: Character device
xh: Isixhobo seempawu

en: Cinelerra editing sheet
xh: Iphepha lokuhlela i-Cinelerra

en: Comma-separated text document
xh: uxwebhu lwesiqendu oluyi-Comma-separated

en: Commodore 64 audio
xh: i-Commodore 64 enesandi

en: Compound document
xh: Uxwebhu olumbaxa

en: Compress-compressed file
xh: Shwankathela ifayili eshwankathelweyo

en: Compressed GIMP document
xh: Shwankathela uxwebhu i-GIMP

en: Corel Draw drawing
xh: Umzobo we-Corel Draw

en: Crystalline structure model
xh: Imodeli yesakhiwo i-Crystalline

en: DCL script
xh: Iskripti se-DCL

en: DOS font
xh: Ifonti ye-DOS

en: DOS/Windows program
xh: Inkqubo i-DOS/i-Windows

en: DSSSL document
xh: Uxwebhu i-DSSSL

en: DV video
xh: Ividiyo ye-DV

en: DXF vector graphic
xh: Ivekta Grafiks i-DXF

en: Debian package
xh: Umqulu wenkqubo i-Debian

en: Device Independant Bitmap
xh: Isixhobo esizimeleyo sengqokelela yamacuntsu

en: Dia diagram
xh: Umzobo we-Dia

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
xh: Umfanekiso ozitshintshayo nonxibelelwano lomfanekiso wamayeza

en: Digital Moving Picture Exchange image
xh: Umfanekiso we-Digital Moving Picture Exchange

en: Directory information file
xh: Uvimba wefayile yolwazi

en: DjVu image
xh: Umfanekiso we-DjVu

en: Document type definition
xh: Inkcazelo yohlobo loxwebhu

en: Documents
xh: Amaxwebhu

en: Documents/Diagram
xh: Amaxwebhu/Umzobo

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
xh: Amaxwebhu/ULwimi oluPhawulweyo noLongezelelweyo (XML)

en: Documents/Numeric
xh: Amaxwebhu/Amanani

en: Documents/Plain Text
xh: Amaxwebhu/isiqendu esicacileyo

en: Documents/Presentation
xh: Amaxwebhu/Isiyili-mifanekiso

en: Documents/Project Management
xh: Amaxwebhu/ulawulo lweprojekthi

en: Documents/Published Materials
xh: Amaxwebhu/izinto ezishicilelweyo

en: Documents/Spreadsheet
xh: Amaxwebhu/iprogram yokubala

en: Documents/TeX
xh: Amaxwebhu/i-TeX

en: Documents/Text Markup
xh: Amaxwebhu/Isiqendu esinophawu

en: Documents/Vector Graphics
xh: Amaxwebhu/i-Vekta Grafiks

en: Documents/Word Processor
xh: Amaxwebhu/i-Word Processor

en: Documents/World Wide Web
xh: Amaxwebhu/i-World Wide Web

en: Dolby Digital audio
xh: I-Dolby Digital enesandi

en: Dreamcast ROM
xh: I-Dreamcast ROM

en: Emacs Lisp source code
xh: Ikhowudi yentsusa i-Emacs Lisp

en: Email headers
xh: Izihloko ze-imeyili

en: Email message/mailbox
xh: Umyalezo we-imeyili/ibhokisi ye-imeyili

en: Encrypted message
xh: Umyalezo obhalwe ngeekhowudi

en: Enlightenment theme
xh: Umxholo oyalelayo

en: Enriched text document
xh: Uxwebhu lwesiqendu esinolwazi oluthe kratya

en: Epiphany bookmarks file
xh: Ifayili i-Epiphany bookmarks

en: FLAC audio
xh: i-FLAC enesandi

en: FLC animation
xh: i-FLC yoopopayi

en: FLI animation
xh: i-FLI yoopopayi

en: FastTracker II audio
xh: i-FastTracker II enesandi

en: FlashPix Image
xh: Umfanekiso i-FlashPix

en: Flexible Image Transport System
xh: Isixokelelwano sokuhambisa imifanekiso ejikajikekayo

en: Folder
xh: Isiqulathi seefayili

en: Fortran source code
xh: Ikhowudi yentsusa i-Fortran

en: FrameMaker interchange document
xh: Uxwebhu lotshintshiselwano lwe-FrameMaker

en: G3 fax image
xh: Umfanekiso wefeksi i-G3

en: GIF image
xh: Umfanekiso i-GIF

en: GIMP document
xh: Uxwebhu i-GIMP

en: GMC link
xh: Unxulumano lwe-GMC

en: GNOME desktop theme
xh: Umxholo we-GNOME desktop

en: GNU Oleo Spreadsheet
xh: Iprogram yokubala ye-GNU Oleo

en: GNU mail message
xh: Umyalezo we-imeyili i-GNU

en: GTK configuration
xh: Ukumiselwa kwenkqubo i-GTK

en: Game Boy ROM
xh: I-Game Boy ROM

en: Genesis ROM
xh: I-Genesis ROM

en: Glade project
xh: Iprojekthi i-Glade

en: GnuCash workbook
xh: Incwadi yokusebenza i-GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
xh: Iprogram yokubala ye-Gnumeric

en: Gtar archive
xh: Uvimba i-Gtar

en: Gtktalog Catalogue
xh: Ikhathalokhu i-Gtktalog

en: Gzip-compressed file
xh: Ifayili i-Gzip-eshwankathelweyo

en: HDF document
xh: Uxwebhu i-HDF

en: HTML page
xh: Iphepha i-HTML

en: Haskell source code
xh: Ikhowudi yentsusa i-Haskell

en: Help page
xh: Iphepha elinoncedo

en: IDL document
xh: Uxwebhu lwe-IDL

en: IEF image
xh: Umfanekiso we-IEF

en: IFF image
xh: Umfanekiso we-IFF

en: ILBM image
xh: Umfanekiso we-ILBM

en: ISI video
xh: Ividiyo ye-ISI

en: ISO image
xh: Umfanekiso we-ISO

en: Images
xh: Imifanekiso

en: Impulse Tracker audio
xh: I-Impulse Tracker enesandi

en: Information
xh: Ulwazi

en: Information/Calendar
xh: Ulwazi/ikhalenda

en: Information/Financial
xh: Ulwazi/Ezezimali

en: Installed GNOME desktop theme
xh: Umxholo ofakiweyo i-GNOME desktop

en: JBuilder Project
xh: Iprojekthi i-JBuilder

en: JPEG image
xh: Umfanekiso we--JPEG

en: Java byte code
xh: Ikhowudi i-Java byte

en: Java code archive
xh: Uvimba wekhowudi i-Java

en: Java source code
xh: Ikhowudi yentsusa i-Java

en: JavaScript source code
xh: Ikhowudi yentsusa i-JavaScript

en: KDE application details
xh: Iinkcukacha zenkqubo i-KDE

en: KIllustrator document
xh: Uxwebhu i-KIllustrator

en: KPresenter presentation
xh: Isiyili-mifanekiso se-KPresenter

en: KSpread spreadsheet
xh: Iprogram yokubala eyi-KSpread

en: KWord document
xh: Uxwebhu i-KWord

en: Korn shell script
xh: Iskripti se-Korn shell

en: LHA archive
xh: Uvimba i-LHA

en: LHARC archive
xh: Uvimba i-LHARC

en: LIBGRX font
xh: Ifonti i-LIBGRX

en: LightWave object
xh: Into eyi-LightWave

en: LightWave scene
xh: Isehlo se-LightWave

en: Linux PSF console font
xh: Ifonti esisixhasi i-Linux PSF

en: Literate haskell source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo eyi-Literate haskell

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
xh: Iprogram yokubala eyi-Lotus 1-2-3

en: LyX document
xh: Uxwebhu i-LyX

en: MIDI audio
xh: I-MIDI enesandi

en: MOD audio
xh: I-MOD enesandi

en: MP3 audio
xh: I-MP3 enesandi

en: MP3 audio playlist
xh: Uluhlu lokudlala i-MP3 olunesandi

en: MPEG video
xh: Ividiyo i-MPEG

en: MPEG-4 audio
xh: I-MPEG-4 enesandi

en: MS ASF audio
xh: I-MS ASF enesandi

en: MS ASF video
xh: Ividiyo i-MS ASF

en: MS video
xh: Ividiyo i-MS

en: MSX ROM
xh: I-MSX ROM

en: MacBinary file
xh: Ifayili i-MacBinary

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
xh: Ifayili i-Macintosh AppleDouble-ekhowudiweyo

en: Macintosh BinHex-encoded file
xh: Ifayili i-Macintosh BinHex-ekhowudiweyo

en: Macintosh StuffIt archive
xh: Uvimba i-Macintosh StuffIt

en: Macromedia Flash file
xh: Ifayili edanyazayo i-Macromedia

en: MagicPoint presentation
xh: Isiyili-mifanekiso esiyi-MagicPoint

en: Magick image format
xh: i-Magick yokwenza imifanekiso

en: Mail delivery report
xh: Ingxelo yokuhambisa i-imeyili

en: Mail disposition report
xh: Ingxelo yokulungisa i-imeyili

en: Mail system report
xh: Ingxelo yesixokelelwano se-imeyili

en: Makefile
xh: Inkqubo yokwenza iifayili

en: Manual page
xh: Iphepha olenza ngezandla

en: Manual page (compressed)
xh: Iphepha olenza ngezandla (lishwankathelwe)

en: Master System or Game Gear ROM
xh: I-Master System okanye i-Game Gear ROM

en: MathML document
xh: Uxwebhu i-MathML

en: Matroska video
xh: Ividiyo i-Matroska

en: Memory dump
xh: Indawo yokulahla yovimba wolwazi

en: Message
xh: Umyalezo

en: Message digest
xh: Ukuphicothwa komyalezo

en: Message in several formats
xh: Umyalezo olungiswe ngeendlela ezininzi

en: Microsoft Excel spreadsheet
xh: Iprogram yokubala eyi-Microsoft Excel

en: Microsoft PowerPoint document
xh: Uxwebhu lwe-Microsoft PowerPoint

en: Microsoft WMV playlist
xh: Uluhlu lokudlala lwe-Microsoft WMV

en: Microsoft WMV video
xh: Ividiyo ye-Microsoft WMV

en: Microsoft Word document
xh: Uxwebhu lwe-Microsoft Word

en: Microsoft video
xh: Ividiyo ye-Microsoft

en: Monkey audio
xh: Inkawu enesandi

en: Mozilla bookmarks file
xh: Ifayili ye-Mozilla bookmarks

en: Multi-part message
xh: Umyalezo onamacala amaninzi

en: NES ROM
xh: i-NES ROM

en: Named pipe
xh: Umbhobho onegama

en: Nautilus link
xh: Unxibelelwano lwe-Nautilus

en: Netscape bookmarks file
xh: Ifayili ye-Netscape egcina ii-website

en: Nintendo64 ROM
xh: I-Nintendo64 ROM

en: Nullsoft video
xh: Ividiyo ye-Nullsoft

en: ODA document
xh: Uxwebhu lwe-ODA

en: Object code
xh: Ikhowudi ye-Object

en: Objective C source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo ye-Objective C

en: Ogg audio
xh: I-Ogg enesandi

en: OpenOffice.org Impress presentation
xh: Isiyili mifanekiso se-OpenOffice.org Impress

en: OpenOffice.org Impress presentation template
xh: Isikhokelo sesiyili-mifanekiso se-OpenOffice.org Impress

en: OpenOffice.org Math document
xh: Uxwebhu i-OpenOffice.org Math

en: OpenOffice.org Writer document
xh: Uxwebhu i-OpenOffice.org Writer

en: OpenOffice.org Writer global document
xh: Uxwebhu i-OpenOffice.org Writer global

en: OpenOffice.org Writer template
xh: Isikhokelo i-OpenOffice.org Writer

en: OpenOffice.org drawing
xh: I-OpenOffice.org drawing

en: OpenOffice.org drawing template
xh: Isikhokelo i-OpenOffice.org drawing template

en: OpenOffice.org spreadsheet
xh: Iprogram yokubala i-OpenOffice.org

en: OpenOffice.org spreadsheet template
xh: Isikhokelo seprogram yokubala i-OpenOffice.org

en: OpenType font
xh: Ifonti i-OpenType

en: PBM image
xh: Umfanekiso i-PBM

en: PC Paintbrush image
xh: Umfanekiso webhrashi yokupeyinta ekhompyutheni

en: PCF font
xh: Ifonti i-PCF

en: PDF document
xh: Uxwebhu lwe-PDF

en: PEF program
xh: Inkqubo ye-PEF

en: PGM image
xh: Umfanekiso we-PGM

en: PGN chess game
xh: Umdlalo we-PGN chess

en: PGP keys
xh: Amaqhosha e-PGP

en: PGP message
xh: Umyalezo we-PGP

en: PGP signature
xh: Usayino kwi-PGP

en: PGP-encrypted file
xh: Ifayile ye-PGP ekhowudiweyo

en: PHP script
xh: i-PHP script

en: PICT image
xh: Umfanekiso we-PICT

en: PNG image
xh: Umfanekiso we-PNG

en: PNM image
xh: Umfanekiso we-PNM

en: PPM image
xh: Umfanekiso we-PPM

en: Packages
xh: Imiqulu yeenkqubo

en: Palm OS database
xh: i-Palm OS database

en: Palm Pixmap image
xh: Umfanekiso i-Palm esisakhelo sokukhetha

en: Partial email message
xh: Inxalenye yomyalezo we-imeyili

en: Pascal source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo ye-Pascal

en: Perl script
xh: I-Perl script

en: Photo CD image
xh: Umfanekiso kwi-Photo CD

en: Photoshop document
xh: Uxwebhu lwe-Photoshop

en: Plain text document
xh: Uxwebhu lombhalo ocacileyo

en: Playlist
xh: Uluhlu lokudlala

en: PostScript Type 1 font
xh: Uhlobo 1 lwefonti i-PostScript

en: PostScript document
xh: Uxwebhu olubhalwe nge-PostScript

en: Profiler results
xh: Iziphumo ze-Profiler

en: Project Plan
xh: Uyilo lweprojekthi

en: Python byte code
xh: Ikhowudi ye-Python byte

en: Python source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo ye-Python

en: QuickTime movie
xh: Umdlalo wexesha elifutshane

en: Quicken document
xh: Uxwebhu lwe-Quicken

en: Quicken for Windows document
xh: Uxwebhu lwe-Quicken ye-Windows

en: RAR archive
xh: Uvimba i-RAR

en: README document
xh: Uxwebhu i-README

en: RGB image
xh: Umfanekiso we-RGB

en: RIFF audio
xh: i-RIFF enesandi

en: RPM package
xh: Umqulu wenkqubo ye-RPM

en: Raw Gray Sample
xh: Isampuli ka-Raw Gray

en: RealAudio document
xh: Uxwebhu lwesandi esisiso

en: RealAudio/Video document
xh: Uxwebhu lwesandi esisiso/ividiyo

en: RealVideo video
xh: Ungqo wevidiyo

en: Reference to remote file
xh: Kubhekiswa kwifayili ekwenye indawo

en: Rejected patch file
xh: Ifayili engahoywanga

en: Rich text document
xh: Uxwebhu lwe-Rich text

en: S/MIME file
xh: Ifayili i-S/MIME

en: S/MIME signature
xh: Usayino lwe-S/MIME

en: SGI video
xh: Ividiyo i-SGI

en: SGML document
xh: Uxwebhu lwe-SGML

en: SHOUTcast playlist
xh: Uluhlu lokudlala lwe-SHOUTcast

en: SMIL script
xh: Iskripti i-SMIL

en: SQL code
xh: Ikhowudi i-SQL

en: SUN Rasterfile
xh: I-SUN Rasterfile

en: SV4 CPIO archive
xh: Uvimba i-SV4 CPIO

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
xh: Uvimba i-SV4 CPIP (ene-CRC)

en: SVG art
xh: Ubugcisa be-SVG

en: Samba share
xh: Ulwabelwano lwe-Samba

en: Scheme source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo i-Scheme

en: Scream Tracker 3 audio
xh: I-Scream Tracker 3 enesandi

en: Scream Tracker audio
xh: I-Scream Tracker esinesandi

en: Scream Tracker instrument
xh: Isixhobo i-Scream Tracker

en: Search results
xh: Iziphumo zokukhangela

en: Security
xh: Ukhuseleko

en: Setext document
xh: Uxwebhu i-Setext

en: Shared Printer
xh: Isishicileli ekwabelwana ngaso

en: Shared library
xh: Ithala leefayili ekwabelwana ngalo

en: Shell archive
xh: Uvimba we-Shell

en: Shell script
xh: Iskripti i-Shell

en: Signed message
xh: Umyalezo osayiniweyo

en: Silicon Graphics image
xh: Umfanekiso we-Silicon Graphics

en: Socket
xh: Isokethi

en: Software Development
xh: Uphuhliso lobucukubhede bekhompyutha

en: Software Development/ROM Images
xh: Uphuhliso lobucukubhede bekhompyutha/umfanekiso we-ROM

en: Software Development/Source Code
xh: Uphuhliso lobucukubhede bekhompyutha/ikhowudi ebhaliweyo

en: Software author credits
xh: Ubucukubhede bekhompyutha obuwonga umqulunqi

en: Software installation instructions
xh: Imiyalelo yokufaka ubucukubhede bekhompyutha

en: Software license terms
xh: Imimiselo yephepha-mvume lobucukubhede bekhompyutha

en: Source code patch
xh: Ikhowudi ebhaliweyo yokulungisa inkqubo

en: Speech document
xh: Uxwebhu lwentetho

en: Speedo font
xh: Ifonti i-Speedo

en: Spreadsheet Interchange document
xh: Uxwebhu lotshintshiselwano ngeprogram yokubala

en: Stampede package
xh: Umqulu weenkqubo zogxalathelwano

en: StarCalc spreadsheet
xh: Iprogram yokubala ye-StarCalc

en: StarChart chart
xh: Itshati i-StarChart

en: StarDraw drawing
xh: Umzobo i-StarDraw

en: StarImpress presentation
xh: Isiyili-mifanekiso se-StarImpress

en: StarMail file
xh: Ifayili i-StarMail

en: StarMath document
xh: Uxwebhu i-StarMath

en: StarOffice extended metafile image
xh: Umfanekiso we-StarOffice extended metafile

en: StarWriter document
xh: Uxwebhu lwe-StarWriter

en: Style sheet
xh: Iphepha lesimbo

en: Sun mu-law audio
xh: I-Sun mu-law enesandi

en: SunOS News font
xh: Ifonti yeeNdaba i-SunOS

en: Symbolic link
xh: Unxulumano olungumqondiso

en: System
xh: Isixokelelwano

en: TIFF image
xh: Umfanekiso i-TIFF

en: Tab-separated text document
xh: Uxwebhu lombhalo esahlukaniswe ngee-Tab

en: Tar archive
xh: Uvimba i-Tar

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
xh: Uvimba i-Tar (i-Bzip2-eshankathelweyo)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
xh: Uvimba i-Tar (Gzip-eshwankathelweyo)

en: TarGA image
xh: Umfanekiso i-TarGA

en: Tcl script
xh: Iskripti i-Tcl

en: TeX document
xh: Uxwebhu i-TeX

en: TeX dvi document
xh: Uxwebhu i-TeX dvi

en: TeX font
xh: Ifonti i-TeX

en: TeX font metrics
xh: i-TeX font metrics

en: TeXInfo document
xh: Uxwebhu i-TeXInfo

en: Theme
xh: Umxholo

en: ToutDoux document
xh: Uxwebhu i-ToutDoux

en: Troff document
xh: Uxwebhu i-Troff

en: Troff me input document
xh: Uxwebhu i-Troff me input

en: Troff mm input document
xh: Uxwebhu i-Troff mm input

en: Troff ms input document
xh: Uxwebhu i-Troff ms input

en: TrueType font
xh: Ifonti i-TrueType

en: Truevision Targa image
xh: Umfanekiso i-Truevision Targa

en: USENET news message
xh: Umyalezo weendaba i-USENET

en: Unidata netCDF document
xh: Uxwebhu i-Unidata netCDF

en: Unknown type
xh: Uhlobo olungaziwayo

en: User Interface
xh: Umdibaniso womda womsebenzisi

en: User Interface/Fonts
xh: Umdibaniso womda womsebenzisi/iiFonti

en: Ustar archive
xh: Uvimba we-Ustar

en: V font
xh: Ifonti i-V

en: VOC audio
xh: i-VOC enesandi

en: VRML document
xh: Uxwebhu i-VRML

en: Verilog source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo i-Verilog

en: Video
xh: Ividiyo

en: Vivo video
xh: Ividiyo ye-Vivo

en: WAIS source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo ye-WAIS

en: Wave audio
xh: Amaza anesandi

en: Wavelet video
xh: Ividiyo ene-Wavelet

en: Web folder
xh: Uvimba weefayili i-Web

en: Windows bitmap image
xh: Umfanekiso we-Windows oyingqokelela yamacuntsu

en: Windows icon image
xh: Umfanekiso we-Windows ongumqondiso

en: Windows metafile graphics
xh: Iigrafiks ngeenkcukacha zee-Windows

en: WordPerfect document
xh: Uxwebhu lwe-WordPerfect

en: X bitmap image
xh: Umfanekiso weengqokelela yamasuntsu e-X

en: X window image
xh: Umfanekiso wefestile ye-X

en: XBEL bookmarks file
xh: Ifayili ye-XBEL yezigcina-dilesi

en: XML document
xh: Uxwebhu lwe-XML

en: XPM image
xh: Umfanekiso we-XPM

en: Xbase database
xh: i-database ye-Xbase

en: Yacc grammar source code
xh: Ikhowudi ebhaliweyo yegrama e-Yacc

en: Z shell script
xh: Iskripti se-Z shell

en: Zip archive
xh: Uvimba we-Zip

en: Zoo archive
xh: Uvimba wethala lezilwanyana

en: gettext translation
xh: Uguqulelo lwe-gettext

en: iPod software
xh: Ubucukubhede bekhompyutha i-iPod

en: xfig vector graphic
xh: Ivekta grafik i-xfig
