gnome-games master - en to gl translation catalogue (56 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: How to change the game board size
gl: Como cambiar o tamaño do taboleiro

note: (itstool) path: page/p
en: Select one of the grid sizes:
gl: Seleccione un tamaño de grella:

note: (itstool) path: item/p
en: a 8 × 8 board with 10 mines
gl: un taboleiro de 8 x 8 con 10 minas

note: (itstool) path: item/p
en: a 16 × 16 board with 40 mines
gl: un taboleiro de 16 x 16 con 40 minas

note: (itstool) path: item/p
en: a 30 × 16 board with 99 mines
gl: un taboleiro de 30 x 16 con 99 minas

note: (itstool) path: item/p
en: a custom board, where you chose the size and the number of mines
gl: un taboleiro personalizdo onde pode seleccioar o tamaño e o número de minas

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
gl: Creative Commons Compartir Igual 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: Help make <app>Mines</app> better
gl: Axúdenos a facer <app>Minas</app> mellor

note: (itstool) path: section/title
en: Report a bug or suggest an improvement
gl: Informe dun erro ou propoña unha mellora

note: (itstool) path: section/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs and crashes, or request enhancements.
gl: Este é un sistema de seguimento de fallos onde usuarios e desenvolvedores poden proporcionar información sobre fallos un solicitar melloras.

note: (itstool) path: section/p
en: Your report will be given an ID number, and its status will be updated as it is being dealt with. Thanks for helping make <app>Mines</app> better!
gl: O informe obterá un número identificativo e o seu estado actualizarase a medida que se avance con el. Grazas por axudar a mellorar <app>Minas</app>!

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
gl: Axuda para o desenvolvemento

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> are developed and maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
gl: Os <app>Xogos de GNOME</app> son mantidos pola comunidade de maneira voluntaria. Se quere participar é benvido.

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
gl: Axude a escribir a documentación

note: (itstool) path: page/p
en: The GNOME Games user help is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
gl: Os Xogos de GNOME son mantidos pola comunidade de maneira voluntaria. Se quere participar, é benvido.

note: (itstool) path: page/title
en: How to use flags
gl: Como usar bandeiras

note: (itstool) path: td/p
en: Flags are used to mark tiles which you suspect may hide a mine. Putting a flag on a tile prevents you from clicking on it and possibly causing an explosion, which would end the game.
gl: As bandeiras úsanse para marcar teselas das que sospeite que ocultan unha mina. Poñer unha bandeira nunha tesela evitará que prema nela e poida causar un estourido que remate coa partida.

note: (itstool) path: section/title
en: How to place a flag on a tile
gl: Como colocar unha bandeira nunha tesela

note: (itstool) path: item/p
en: right click on a blank tile.
gl: clic dereito sobre un cadro baleiro.

note: (itstool) path: td/p
en: To put an <em>I'm not sure</em> flag on a tile:
gl: Uso da bandeira de <em>Interrogación</em>:

note: (itstool) path: page/title
en: High scores
gl: Puntuacións altas

note: (itstool) path: page/p
en: The high scores list the ten fastest times in which each type of mine field has been cleared.
gl: As puntuacións altas lista os dez tempos máis rápidos en que foron limpados os campos de minas.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Mines
gl: Minas

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Mines
gl: Minas

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Mines</app> is a clone of the game Minesweeper. The aim is to locate all the mines that are hidden under tiles on a rectangular board. You will need to use a combination of logic and luck to find all the mines without triggering an explosion.
gl: <app>Minas</app> é un clon do Buscaminas. O obxectivo do xogo é atopar todas as minas ocultas no taboleiro. Precisará usar unha combinación de lóxica cun pouco de sorte para atopalas todas sen provocar unha explosión.

note: (itstool) path: section/title
en: Game Play
gl: Xogo

note: (itstool) path: section/title
en: Useful tips
gl: Consellos útiles

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced
gl: Avanzado

note: (itstool) path: section/title
en: Get Involved
gl: Involucrarse

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
gl: Información legal.

note: (itstool) path: page/title
en: License
gl: Licenza

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
gl: Este traballo distribúese baixo a licenza Creative Commons Atribución-Compartir Igual 3.0 non portada.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
gl: É libre de:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
gl: <em>Compartir</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
gl: Copiar, distribuír e transmitir a obra.

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
gl: Adaptar o seu traballo.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
gl: Baixo as seguintes condicións:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
gl: <em>Atribución</em>

note: (itstool) path: item/p
en: You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work).
gl: Debe atribuír o traballo da maneira especificada polo autor ou licenciatario (pero non dunha forma que suxira que eles o avalan a vostede ou o seu uso do traballo).

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
gl: <em>Compartir igual</em>

note: (itstool) path: item/p
en: If you alter, transform, or build upon this work, you may distribute the resulting work only under the same, similar or a compatible license.
gl: Se altera, transforma ou constrúe sobre este traballo, debe redistribuír o traballo resultante baixo unha licenza igual, similar ou compatíbel.

note: (itstool) path: page/p
en: For the full text of the license, see the <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">CreativeCommons website</link>, or read the full <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link>.
gl: Para ler a licenza completa vexa <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode">o sitio web de Creative Commons</link> ou lea o <link href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/">Commons Deed</link> completo.

note: (itstool) path: page/title
en: Start a new game
gl: Comezar un xogo novo

note: (itstool) path: page/p
en: To start a new game:
gl: Para comezar un xogo novo:

note: (itstool) path: page/title
en: Game rules
gl: Regras do xogo

note: (itstool) path: page/p
en: The aim of <app>Mines</app> is to clear the minefield without detonating any of the mines.
gl: O obxectivo en <app>Minas</app> é limpar o campo de minas sen que estoupe ningún dos artefactos.

note: (itstool) path: item/p
en: Start by choosing one of the three default board sizes, or by selecting a custom board.
gl: Comece seleccionando un dos tres taboleiros predeterminados ou seleccione un personalizado.

note: (itstool) path: item/p
en: The game begins with the board covered in tiles. Click on any tile to uncover it. You will reveal:
gl: O xogo comeza co taboleiro cuberto de teselas. Prema nunha para descubrila. Mostrarase:

note: (itstool) path: item/p
en: A colored number, which represent the number of mines in the adjacent tiles. This will help you deduce where the mines are so that you can mark them with <link xref="flags">flags</link>.
gl: Un número de cor que representa o número de minas nas teselas adxacentes. Isto axuda a deducir onde están as minas para poder marcalas con <link xref="flags">bandeiras</link>.

note: (itstool) path: item/p
en: A blank tile, which means there are no mines under any of the adjacent tiles.
gl: Unha tesela en branco que significa que non hai minas debaixo de ningunha das teselas adxacentes.

note: (itstool) path: item/p
en: A mine, which will detonate and end the game.
gl: Unha mina que estoupará e rematará o xogo.

note: (itstool) path: item/p
en: Repeat the previous step until you have uncovered all the tiles which do not have mines underneath them.
gl: Repita os pasos anteriores ata que descubra todas as teselas que non teñen minas debaixo delas.

note: (itstool) path: page/p
en: If you complete the game quickly enough, you will be added to the <link xref="high-scores">high scores</link> list.
gl: Se completa o xogo con rapidez dabondo, será engadido á lista de <link xref="high-scores">puntuacións altas</link>.

note: (itstool) path: page/title
en: Help translate
gl: Axudar na tradución

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME games</app> user interface and documentation is being translated by a world-wide volunteer community. You are welcome to participate.
gl: A interface de usuario dos <app>xogos de GNOME</app> e a documentación tradúceas unha comunidade de voluntarios de todo o mundo. Se quere participar é benvido.

note: (itstool) path: page/p
en: You can chat with GNOME translators using <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fi18n">irc</link>. People on the channel are located worldwide, so you may not get an immediate response as a result of timezone differences.
gl: Pode conversar cos tradutores de GNOME usando o <link href="https://cbe003.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fi18n">irc</link>. A xente desta canle pode estar localizada en calquera parte do mundo, así é posíbel que non reciba respostas inmediatas como resultado das diferenzas horarias.
