gnome-mines master - en to an translation catalogue (71 entries)

en: GNOME Mines
an: GNOME Minas

en: Clear hidden mines from a minefield
an: Escosque de minas o campo minado

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you've flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
an: GNOME Minas ye un chuego de tipo puzle ta buscar minas amagadas. Marque os espacios con minas tant rapido como sía posible ta asegurar o tablero. Gana a partida quan ha marcau todas as minas d'o tablero. Tienga cudiau de no descubrir una mina u se rematará a partida.

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there's a time penalty, but that's better than hitting a mine!
an: Puede seleccionar a grandaria d'o tablero en o qual quiere chugar en encetar a partida. Si ha bel problema, puede demandar una pista: i hai una penalización d'o tiempo, pero ixo ye millor que pisar una mina.

en: Mines
an: Minas

en: minesweeper;
an: buscaminas;

en: Small board
an: Tablero chicot

en: Medium board
an: Tablero mediano

en: Big board
an: Tablero gran

en: The theme to use
an: O tema que s'usará

en: The title of the tile theme to use.
an: O titol d'o tema de fichas que s'usará.

en: Use the unknown flag
an: Fer servir a bandera de desconoixiu

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
an: Meta a valor a cierto ta poder marcar quadros como desconoixius.

en: Warning about too many flags
an: Advertir sobre masiadas banderas

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed next to a numbered tile.
an: Establir a cierto ta activar os iconos d'alvertencia quan se coloquen masiadas banderas chunto a una caixeta numerada.

en: Enable automatic placing of flags
an: Activar situación automatica de banderas

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
an: Establir a cierto ta marcar automaticament os quadraus como minados quan se revelen suficients quadraus

en: Number of columns in a custom game
an: Numero de columnas en una partida personalizada

en: Number of rows in a custom game
an: Numero de ringleras en una partida personalizada

en: The number of mines in a custom game
an: A cantidat de minas en un chuego personalizau

en: Board size
an: Grandaria d'o tablero

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
an: Grandaria d'o tablero (0-2 = chicot-gran, 3 = personalizau)

en: Width of the window in pixels
an: Amplaria d'a finestra en pixels

en: Height of the window in pixels
an: Altura d'a finestra en pixels

en: true if the window is maximized
an: cierto si a finestra ye maximizada

en: _Width
an: A_mplaria

en: _Height
an: Al_tura

en: Percent _mines
an: _Porcentache de minas

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Play Game
an: _Chugar partida

en: _Pause
an: A_turar

en: Change _Difficulty
an: Cambiar a _dificultat

en: _Best Times
an: _Millors tiempos

en: _Play Again
an: Chugar _unatra vegada

en: Paused
an: Aturau

en: Print release version and exit
an: Amostrar o número de versión y salir

en: Small game
an: Chuego chicot

en: Medium game
an: Chuego mediano

en: Big game
an: Chuego gran

en: _Scores
an: _Puntuación

en: A_ppearance
an: _Aspecto

en: _Show Warnings
an: Amostrar _alvertencias

en: _Use Question Flags
an: _Usar banderas d'interrogación

en: _Help
an: Ad_uya

en: _About
an: _Arredol

en: _Quit
an: _Salir

en: _Mines
an: _Minas

en: _New Game
an: Chuego _nuevo

en: _Contents
an: _Contenius

en: Custom
an: Personalizau

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
an[0]: <b>%d</b> mina
an[1]: <b>%d</b> minas

en: Do you want to start a new game?
an: Quiere empecipiar una partida nueva?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
an: Si encieta una partida nueva, perderá o suyo progreso actual.

en: Keep Current Game
an: Mantener o chuego actual

en: Start New Game
an: Encetar un chuego nuevo

en: St_art Over
an: _Empecipiar de nuevo

en: _Resume
an: _Continar

en: Play _Again
an: Chugar _unatra vegada

en: Main game:
an: Chuego prencipal:

en: Score:
an: Puntuación:

en: Resizing and SVG support:
an: Suporte ta redimensionau y SVG:

en: Clear explosive mines off the board
an: Eliminar as minas explosivas d'o tablero

en: _Close
an: _Zarrar

en: New Game
an: Partida nueva

en: _OK
an: _Acceptar

en: Size:
an: Grandaria:

en: Date
an: Calendata

en: Time
an: Tiempo

en: %u × %u, %u mine | %u × %u, %u mines
an[0]: %u × %u, %u mina
an[1]: %u × %u, %u minas

en: Select Theme
an: Seleccionar un tema

en: Close
an: Zarrar
