gnome-games master - en to be translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Mines
be: Мінёр GNOME

en: Clear hidden mines from a minefield
be: Ачысціце поле ад схаваных мінаў

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
be: У галаваломцы Мінёр GNOME трэба знайсці схаваныя міны. Як мага хутчэй пазначце міны сцяжкамі, каб зрабіце дошку бяспечным месцам. Каб выйграць, трэба пазначыць усе міны на дошцы. Асцярожна, не націсніце на адну з іх, інакш вы прапалі!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
be: На пачатку гульні выберыце памер поля. Калі вы не ведаеце, што рабіць, можаце выкарыстаць падказку: за гэта даецца штрафны час, але гэта лепей за выбух міны!

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: Mines
be: Мінёр

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
be: мінёр;

en: Small board
be: Маленькая дашка

en: Medium board
be: Сярэдняя дашка

en: Big board
be: Вялікая дашка

en: The theme to use
be: Матыў аздаблення

en: The title of the tile theme to use.
be: Назва матыву аздаблення плітак.

en: Use the unknown flag
be: Ужываць сцяжок "Невядомы"

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
be: Уключыце, каб магчы пазначаць клеткі як невядомыя.

en: Warning about too many flags
be: Надта вялікая колькасць сцяжкоў

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed next to a numbered tile.
be: Уключыць значкі перасцярогі, калі надта шмат сцяжкоў выстаўлена каля пліткі з нумарам.

en: Enable automatic placing of flags
be: Уключыць аўтаматычнае выстаўленне сцяжкоў

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
be: Уключыце для аўтаматычнага пазначэння мін, калі для гэтага адкрыта ўжо дастаткова клетак

en: Enable animations
be: Уключыць анімацыі

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
be: Настаўце false каб выключыць анімацыі пераходу, вызначаныя матывам

en: Number of columns in a custom game
be: Колькасць слупкоў ва ўласнай гульні

en: Number of rows in a custom game
be: Колькасць радкоў ва ўласнай гульні

en: The number of mines in a custom game
be: Колькасць мінаў ва ўласнай гульні

en: Board size
be: Памер дошкі

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
be: Памер поля (0-2: малы-вялікі, 3: уласны)

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселах

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселах

en: true if the window is maximized
be: Уключана, калі акно максімалізавана

en: _Width
be: _Шырыня

en: _Height
be: _Вышыня

en: Percent _mines
be: Колькасць _мін

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Play Game
be: _Згуляць

en: _Pause
be: _Паўза

en: Change _Difficulty
be: Змяніць _цяжкасць

en: _Best Times
be: _Найлепшы час

en: _Play Again
be: _Гуляць зноў

en: Paused
be: Паўза

en: Print release version and exit
be: Паказаць версію выдання і выйсці

en: Small game
be: Маленькая гульня

en: Medium game
be: Сярэдняя гульня

en: Big game
be: Вялікая гульня

en: _Scores
be: _Рэкорды

en: A_ppearance
be: Выгляд

en: _Show Warnings
be: _Паказаць папярэджанні

en: _Use Question Flags
be: _Выкарыстоўваць сцяжок пытальніка

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Mines
be: _Мінёр

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: _Contents
be: _Змесціва

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
be: Міннае поле:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
be[0]: %d × %d, %d міна
be[1]: %d × %d, %d міны
be[2]: %d × %d, %d мін

en: Custom
be: Уласны

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
be[0]: <b>%d</b> міна
be[1]: <b>%d</b> міны
be[2]: <b>%d</b> мінаў

en: Do you want to start a new game?
be: Ці вы хочаце запусціць новую гульню?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
be: Калі вы запусціце новую гульню, прагрэс у дзейнай гульні будзе незваротна страчаны.

en: Keep Current Game
be: Захаваць актыўную гульню

en: Start New Game
be: Распачаць новую гульню

en: St_art Over
be: _Пачаць з пачатку

en: _Resume
be: _Узнавіць

en: Play _Again
be: Гуляць _зноў

en: Main game:
be: Аснова гульні:

en: Score:
be: Лік:

en: Resizing and SVG support:
be: Магчымасць змянення памеру дошкі і падтрымка SVG:

en: Clear explosive mines off the board
be: Ачысціць дашку ад выбуховых мін

en: Use _animations
be: Ужыць _анімацыі

en: Select Theme
be: Выбраць матыў аздаблення

en: Close
be: Закрыць
