gnome-mines master - en to fur translation catalogue (78 entries)

en: GNOME Mines
fur: Minis di GNOME

en: Clear hidden mines from a minefield
fur: Smine un cjamp di minis

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
fur: Minis di GNOME al è un zûc dulà che tu âs di cirî lis minis platadis. Segne i spazis des minis doprant une bandiere tal minôr timp pussibil par rindi il puest sigûr. Tu vincis cuant che tu âs cjatât dutis lis minis. Sta atent a no fâlis esplodi se no il zûc al finis!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
fur: Al è pussibil selezionâ la dimension dal cjamp dulà zuiâ, tal inizi de partide. Se tu ti cjatis in dificoltât tu puedis domandâ un aiût: e je une penalitât sul timp, ma simpri miôr che fa saltâ pal aiar une mine!

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Mines
fur: Minis

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
fur: minesweeper;minis;

en: Small board
fur: Taule piçule

en: Medium board
fur: Taule medie

en: Big board
fur: Taule grande

en: The theme to use
fur: Il teme di doprâ

en: The title of the tile theme to use.
fur: Il non dal teme di doprâ.

en: Use the unknown flag
fur: Doprâ la bandiere di inciertece

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
fur: Impostâ a VÊR par podê marcjâ une cele come incierte.

en: Enable automatic placing of flags
fur: Abilite il plaçament automatic des bandieris

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
fur: Imposte a VÊR par meti lis bandieris in automatic cuant che a vegnin liberâts vonde ricuadris

en: Enable animations
fur: Abilite animazions

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
fur: Impostâ a FALS par disabilitâ lis animazions di transizion definidis dal teme

en: Number of columns in a custom game
fur: Numar di colonis intune partide personalizade

en: Number of rows in a custom game
fur: Numar di riis intune partide personalizade

en: The number of mines in a custom game
fur: Numar di minis intune partide personalizade

en: Board size
fur: Dimension taule

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
fur: Dimension de taule (0-2 = piçule-grande, 3 = personalizade)

en: Width of the window in pixels
fur: Largjece dal barcon in pixel

en: Height of the window in pixels
fur: Altece dal barcon in pixel

en: true if the window is maximized
fur: true (vêr) se il barcon al è slargjât

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
fur: Barcon e zûc

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
fur: Tache une gnove partide

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
fur: Torne tache la partide cun lis impostazions atuâls

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
fur: Met in pause la partide

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
fur: Mostre scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
fur: Selezion dimension zûc

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
fur: Dimension di zûc: piçule

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
fur: Dimension di zûc: medie

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
fur: Dimension di zûc: grande

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
fur: Dimension di zûc: personalizade

[ctx: shortcut window]
en: In-game
fur: Intal zûc

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
fur: Sposte il cursôr de tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
fur: Mostre cjamp

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
fur: Comute stât de bandiere dal cjamp

en: _Width
fur: _Largjece

en: _Height
fur: _Altece

en: Percent _mines
fur: Percentuâl _minis

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Play Game
fur: _Zuie

en: Change _Difficulty
fur: Cambie _dificoltât

en: _Best Times
fur: _Timps miôrs

en: _Play Again
fur: _Torne zuie

en: Paused
fur: In pause

en: Print release version and exit
fur: Stampe la version e jes

en: Small game
fur: Cjamp piçul

en: Medium game
fur: Cjamp medi

en: Big game
fur: Cjamp grant

en: _Scores
fur: _Risultâts

en: A_ppearance
fur: A_spiet

en: _Use Question Flags
fur: _Dopre pont interogatîf

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Mines
fur: _Informazions su Minis

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
fur: Cjamp minât:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
fur[0]: %d × %d, %d mine
fur[1]: %d × %d, %d minis

en: Custom
fur: Personalizât

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
fur[0]: <b>%d</b> mine
fur[1]: <b>%d</b> minis

en: Do you want to start a new game?
fur: Vûstu tacâ une gnove partide?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
fur: Se tu tachis une gnove partide, i tiei progrès atuâi a saran pierdûts.

en: Keep Current Game
fur: Continue cheste partide

en: Start New Game
fur: Tache une gnove partide

en: St_art Over
fur: _Torne partî

en: _Resume
fur: _Ripie

en: Play _Again
fur: Torne zu_ie

en: Main game:
fur: Zûc principâl:

en: Score:
fur: Ponts:

en: Resizing and SVG support:
fur: Cambiament dimension e supuart SVG:

en: Clear explosive mines off the board
fur: Cjate dutis lis minis platadis cence falis saltâ pal aiar

en: Select Theme
fur: Selezione teme
