gnome-mines master - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: GNOME Mines
hu: GNOME Aknakereső

en: Clear hidden mines from a minefield
hu: Elrejtett aknák eltávolítása az aknamezőről

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
hu: A GNOME Aknakereső egy logikai játék, ahol rejtett aknákat kereshet. Jelölje meg zászlóval az aknák helyét amilyen gyorsan csak tudja, hogy biztonságos hellyé változtassa a táblát. Akkor nyeri meg a játékot, ha minden aknát megjelölt a táblán. Legyen óvatos, nehogy aktiváljon egyet, mert akkor a játéknak vége!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
hu: A játék elején kiválaszthatja, hogy mekkora méretű mezőn szeretne játszani. Ha elakad, kérhet segítséget: ez időbüntetéssel jár, de még mindig jobb mint hozzáérni egy aknához!

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Mines
hu: Aknakereső

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
hu: aknakereső;

en: Small board
hu: Kis tábla

en: Medium board
hu: Közepes tábla

en: Big board
hu: Nagy tábla

en: The theme to use
hu: A használandó téma

en: The title of the tile theme to use.
hu: A használandó csempetéma neve.

en: Use the unknown flag
hu: Ismeretlen zászló használata

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
hu: Állítsa igaz értékre, hogy képes legyen a négyzeteket ismeretlenként megjelölni.

en: Enable automatic placing of flags
hu: Zászlók automatikus elhelyezésének engedélyezése

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
hu: Igazra állítva automatikusan aknaként jelöli a négyzeteket, ha elég négyzet van felfedve

en: Enable animations
hu: Animációk engedélyezése

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
hu: Állítsa hamisra a téma által meghatározott átmenet-animációk letiltásához

en: Number of columns in a custom game
hu: Oszlopok száma egyéni játékban

en: Number of rows in a custom game
hu: Sorok száma egyéni játékban

en: The number of mines in a custom game
hu: Aknák száma egyéni játékban

en: Board size
hu: A tábla mérete

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
hu: A tábla mérete (0-2 = kicsi - nagy, 3 = egyéni)

en: Width of the window in pixels
hu: Az ablak szélessége képpontokban

en: Height of the window in pixels
hu: Az ablak magassága képpontokban

en: true if the window is maximized
hu: igaz, ha az ablak teljes méretű

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
hu: Ablak és játék

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
hu: Új játék indítása

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
hu: Játék újraindítása a jelenlegi beállításokkal

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
hu: A játék szüneteltetése

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
hu: Játékméret kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
hu: Játékméret: kicsi

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
hu: Játékméret: közepes

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
hu: Játékméret: nagy

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
hu: Játékméret: egyéni

[ctx: shortcut window]
en: In-game
hu: Játékbeli

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
hu: A billentyűzetkurzor áthelyezése

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
hu: Mező felfedése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
hu: Mező jelzőállapotának átváltása

en: _Width
hu: _Szélesség

en: _Height
hu: _Magasság

en: Percent _mines
hu: Ak_nák aránya

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Play Game
hu: _Játék indítása

en: _Pause
hu: _Szünet

en: Change _Difficulty
hu: _Nehézség változtatása

en: _Best Times
hu: _Legjobb idők

en: _Play Again
hu: _Játék ismétlése

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Print release version and exit
hu: Kiadási verzió kiírása és kilépés

en: Small game
hu: Kis játék

en: Medium game
hu: Közepes játék

en: Big game
hu: Nagy játék

en: _Scores
hu: _Pontszámok

en: A_ppearance
hu: _Megjelenés

en: _Use Question Flags
hu: _Kérdés zászlók használata

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Mines
hu: Az Aknakereső _névjegye

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
hu: Aknamező:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
hu[0]: %d × %d, %d akna
hu[1]: %d × %d, %d akna

en: Custom
hu: Egyéni

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
hu[0]: <b>%d</b> akna
hu[1]: <b>%d</b> akna

en: Do you want to start a new game?
hu: Szeretne új játékot indítani?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
hu: Ha új játékot indít, akkor a jelenlegi állás elvész.

en: Keep Current Game
hu: A jelenlegi játék folytatása

en: Start New Game
hu: Új játék indítása

en: St_art Over
hu: Újra_kezdés

en: _Resume
hu: _Folytatás

en: Play _Again
hu: Újra_játszás

en: Main game:
hu: Fő játék:

en: Score:
hu: Pont:

en: Resizing and SVG support:
hu: Átméretezés és SVG-támogatás:

en: Clear explosive mines off the board
hu: Távolítsa el a robbanó aknákat a tábláról

en: Select Theme
hu: Téma kiválasztása
