Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (76 entries)

en: GNOME Mines
ms: Periuk Api GNOME

en: Clear hidden mines from a minefield
ms: Bersihkan periuk api yang tersembunyi

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
ms: Periuk Api GNOME ialah sebuah permainan teka-teki yang mana anda perlu mencari periuk api yang tersembunyi. Letak bendera pada kawasan yang dijangka ada periuk api sepantas mungkin supaya lebih selamat. Anda memenangi permainan sekiranya anda berjaya menanda setiap periuk api yang ada di dalam kawasan papan. Hati-hati tidak tersilap pijak, maka permainan tamat!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
ms: Anda boleh memilih saiz medan yang anda mahu untuk memulakan permainan. Jika anda rasa ragu-ragu, sila rujuk pembanyang: tetapi akan ada penalti masa, lebih baik tersilap pijak periuk api!

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Mines
ms: Periuk Api

en: Small board
ms: Papan kecil

en: Medium board
ms: Papan sederhana

en: Big board
ms: Papan besar

en: The theme to use
ms: Tema yang digunakan

en: The title of the tile theme to use.
ms: Tajuk tema jubin yang digunakan.

en: Use the unknown flag
ms: Guna bendera tidak tahu

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
ms: Tetapkan pada benar untuk menanda petak sebagai tidak tahu.

en: Enable automatic placing of flags
ms: Benarkan peletakan bendera secara automatik

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
ms: Tetapkan pada benar untuk tanda petak sebagai ada periuk api secara automatik jika jumlah petak yang mencukupi didedahkan

en: Enable animations
ms: Benarkan animasi

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
ms: Tetapkan pada palsu untuk lumpuhkan animasi peralihan ditakrif-tema

en: Number of columns in a custom game
ms: Bilangan lajur dalam permainan suai

en: Number of rows in a custom game
ms: Bilangan baris dalam permainan suai

en: The number of mines in a custom game
ms: Bilangan periuk api dalam permainan suai

en: Board size
ms: Saiz papan

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
ms: Saiz papan (0-2 = kecil-besar, 3=suai)

en: Width of the window in pixels
ms: Lebar tetingkap dalam piksel

en: Height of the window in pixels
ms: Tinggi tetingkap dalam piksel

en: true if the window is maximized
ms: benar jika tetingkap dimaksimumkan

[ctx: shortcut window]
en: Window and games
ms: Tetingkap dan permainan

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ms: Mulakan satu permainan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game with last used settings
ms: Mulakan satu permainan baharu dengan tetapan terakhir yang digunakan

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
ms: Jeda permainan

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ms: Tunjuk Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: In-game
ms: Dalam-permainan

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor in the game field
ms: Gerak kursor papan kekunci dalam medan permainan

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
ms: Dedah medan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state between normal and flagged (and question, if enabled)
ms: Togol keadaan bendera medan antara biasa dengan bertanda (dan tanda soal, jika dibenarkan)

en: _Width
ms: _Lebar

en: _Height
ms: _Tinggi

en: Percent _mines
ms: Peratus _periuk api

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Play Game
ms: _Main Permainan

en: _Pause
ms: _Jeda

en: Change _Difficulty
ms: Ubah _Kesukaran

en: _Best Times
ms: Masa _Terbaik

en: _Play Again
ms: _Main Lagi

en: Paused
ms: Kaku

en: Print release version and exit
ms: Cetak versi keluaran dan keluar

en: Small game
ms: Permainan kecil

en: Medium game
ms: Permainan sederhana

en: Big game
ms: Permainan utama

en: _Scores
ms: _Skor

en: A_ppearance
ms: Pen_ampilan

en: _Use Question Flags
ms: _Guna Bendera Tanda Soal

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Mines
ms: Perih_al Periuk Api

en: _Mines
ms: _Periuk Api

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Contents
ms: Ka_ndungan

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
ms: Medan Periuk Api:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
ms[0]: %d × %d, %d mine
ms[1]: %d × %d, %d periuk api

en: Custom
ms: Suai

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
ms[0]: <b>%d</b> periuk api
ms[1]: <b>%d</b> periuk api

en: Do you want to start a new game?
ms: Anda pasti mahu memulakan satu permainan baharu?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
ms: Jika anda memulakan satu permainan baharu, kemajuan permainan semasa anda akan hilang.

en: Keep Current Game
ms: Kekal Permainan Semasa

en: Start New Game
ms: Mula Permainan Baharu

en: St_art Over
ms: Mu_La Balik

en: _Resume
ms: Sambung Se_mula

en: Play _Again
ms: Main _Lagi

en: Main game:
ms: Permainan utama:

en: Score:
ms: Skor:

en: Resizing and SVG support:
ms: Saiz semula dan sokongan SVG:

en: Clear explosive mines off the board
ms: Bersihkan periuk api yang mudah meletup keluar dari papan

en: Select Theme
ms: Pilih Tema
