gnome-games - en to sk translation catalogue (79 entries)

en: GNOME Mines
sk: Míny prostredia GNOME

en: Clear hidden mines from a minefield
sk: Odhaľte skryté míny v mínovom poli

en: GNOME Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
sk: Míny GNOME je hlavolam, v ktorom odhaľujete skryté míny. V čo najkratšom možnom čase označte všetky míny a spravte tak hraciu plochu bezpečnejším miestom. Hru vyhráte ak označíte všetky míny na hracej ploche. Buďte opatrní a neodpáľte žiadnu mínu, inak hra končí!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
sk: Môžete si vybrať veľkosť hracieho poľa na začiatku hry. Ak si neviete poradiť, môžete požiadať o radu. Dostanete však časovú penalizáciu, ale lepšie ako odpáliť mínu!

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Mines
sk: Míny

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
sk: hľadanie mín, míny;

en: Small board
sk: Malé hracie pole

en: Medium board
sk: Stredne veľké hracie pole

en: Big board
sk: Veľké hracie pole

en: The theme to use
sk: Téma, ktorú použiť

en: The title of the tile theme to use.
sk: Názov témy, ktorá sa použije.

en: Use the unknown flag
sk: Používať vlajku neisté

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
sk: Nastavte na true, aby sa dali štvorce označovať ako neisté.

en: Enable automatic placing of flags
sk: Povoliť automatické umiestňovaníe vlajok

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
sk: Nastavte na true, aby sa vlajkou automaticky označili štvorce s mínami, keď je odkrytý dostatočný počet štvorcov

en: Enable animations
sk: Povoliť animácie

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
sk: Nastavením na hodnotu false, zakážete témou určené prechody animácií

en: Number of columns in a custom game
sk: Počet stĺpcov v hre s vlastnou veľkosťou

en: Number of rows in a custom game
sk: Počet riadkov v hre s vlastnou veľkosťou

en: The number of mines in a custom game
sk: Počet mín v hre s vlastnou veľkosťou

en: Board size
sk: Veľkosť hracieho poľa

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
sk: Veľkosť hracieho poľa (0-2 = malá-veľká, 3 = vlastná)

en: Width of the window in pixels
sk: Šírka okna v pixeloch

en: Height of the window in pixels
sk: Výška okna v pixeloch

en: true if the window is maximized
sk: true, ak je okno maximalizované

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
sk: Okno a hra

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
sk: Spustenie novej hry

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
sk: Reštart hry s aktuálnymi nastaveniami

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
sk: Pozastavenie hry

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sk: Zobrazenie klávesových skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
sk: Výber veľkosti hry

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
sk: Veľkosť hry: malá

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
sk: Veľkosť hry: stredná

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
sk: Veľkosť hry: veľká

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
sk: Veľkosť hry: vlastná

[ctx: shortcut window]
en: In-game
sk: Hra

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
sk: Pohyb kurzorom klávesnice

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
sk: Odhalenie poľa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
sk: Prepne stav vlajky poľa

en: _Width
sk: Šír_ka

en: _Height
sk: _Výška

en: Percent _mines
sk: Percento mí_n

en: _Cancel
sk: Z_rušiť

en: _Play Game
sk: _Hrať hru

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Change _Difficulty
sk: Zmeniť _obtiažnosť

en: _Best Times
sk: _Najlepšie časy

en: _Play Again
sk: _Hrať znovu

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Print release version and exit
sk: Vypíše verziu vydania a skončí

en: Small game
sk: Malá hra

en: Medium game
sk: Stredná hra

en: Big game
sk: Veľká hra

en: _Scores
sk: _Skóre

en: A_ppearance
sk: V_zhľad

en: _Use Question Flags
sk: Použiť _vlajky s otáznikom

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Mines
sk: _O aplikácii Míny

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
sk: Mínové pole:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
sk[0]: %d × %d, %d  mín
sk[1]: %d × %d, %d mína
sk[2]: %d × %d, %d míny

en: Custom
sk: Vlastná

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
sk[0]: <b>%d</b>  mín
sk[1]: <b>%d</b>  mína
sk[2]: <b>%d</b>  míny

en: Do you want to start a new game?
sk: Chcete spustiť novú hru?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
sk: Ak spustíte novú hru stratíte doterajší postup v aktuálnej hre.

en: Keep Current Game
sk: Pokračovať v aktuálnej hre

en: Start New Game
sk: Začať novú hru

en: St_art Over
sk: Z_ačať odznovu

en: _Resume
sk: Pok_račovať

en: Play _Again
sk: _Hrať znovu

en: Main game:
sk: Hlavná hra:

en: Score:
sk: Skóre:

en: Resizing and SVG support:
sk: Zmena veľkosti a podpora SVG:

en: Clear explosive mines off the board
sk: Vyčistite pole od výbušných mín

en: Select Theme
sk: Výber témy
