gnome-games - en to ug translation catalogue (62 entries)

en: Mines
ug: مىنا ئويۇنى

en: Clear hidden mines from a minefield
ug: مىنا مەيدانىدىن يوشۇرۇن مىنالارنى تازىلايدۇ

en: minesweeper;
ug: مىنا تازىلاش;

en: Use the unknown flag
ug: نامەلۇم بەلگە ئىشلىتىڭ

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
ug: نامەلۇم كاتەكلەرگە بەلگە قويۇش ئۈچۈن true قىلىپ بەلگىلەڭ.

en: Warning about too many flags
ug: بەك جىق بايراقلار بولسا ئاگاھلاندۇر

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed.
ug: بەك جىق بەلگە قويۇلغاندا ئاگاھلاندۇرۇش سىنبەلگىسى چىقىرىش ئۈچۈن true قىلىپ بەلگىلەڭ.

en: Display border around numbers
ug: رەقەملەرنىڭ گىرۋەكلىرىنى كۆرسەتسۇن

en: Set to true to display a border around mine indication numbers.
ug: مىنانى كۆرسىتىدىغان رەقەملەرنىڭ گىرۋەكلىرىنى كۆرسىتىش ئۈچۈن true قىلىپ بەلگىلەڭ.

en: Enable automatic placing of flags
ug: بەلگىلەرنى ئاپتوماتىك قويۇشنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
ug: ئەگەر true قىلىپ بەلگىلەنسە، يېتەرلىك مەيدان كۆرۈنگەندە مەيدانغا مىنا بار بايرىقىنى ئاپتوماتىك قويىدۇ.

en: Number of columns in a custom game
ug: ئىختىيارى ئويۇندىكى ئىستونلارنىڭ سانى

en: Number of rows in a custom game
ug: ئىختىيارى ئويۇندىكى قۇر سانى

en: The number of mines in a custom game
ug: ئىختىيارى ئويۇندىكى مىنا سانى

en: Board size
ug: تاختا چوڭلۇقى

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
ug: تاختىنىڭ چوڭلۇقى(0-2=كىچىك-چوڭ، 3=ئىختىيارى)

en: Width of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى

en: Height of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى

en: true if the window is maximized
ug: ئەگەر كۆزنەك ئەڭ چوڭ بولسا true

en: true if the window is fullscren
ug: ئەگەر كۆزنەك تولۇق ئېكران بولسا true

en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: _Replay Size
ug: قايتا ئويناش چوڭلۇقى(_R):

en: _Hint
ug: يىپ ئۇچى(_H)

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_P)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Scores
ug: ئېرىشكەن نومۇرلار

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: Hint
ug: كۆرسەتمە(Hint)

en: Field Size
ug: مەيداننىڭ چوڭلۇقى

en: H_orizontal:
ug: توغرىسىغا(_O):

en: _Vertical:
ug: بويىغا(_V):

en: _Number of mines:
ug: مىنا سانى(_N):

en: _Play Game
ug: ئويۇن ئوينايمەن(_P)

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
ug[0]: <b>%d</b> مىنا

en: Flags: %u/%u
ug: بايراقلار: %u/%u

en: Do you want to start a new game?
ug: يېڭى ئويۇن باشلامسىز؟

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
ug: يېڭى ئويۇننى باشلىسىڭىز، نۆۋەتتىكى ئىجرا يوقىلىدۇ.

en: Keep Current Game
ug: ھازىرقى ئويۇننى ئويناۋېرىش

en: Start New Game
ug: يېڭى ئويۇن باشلاش

en: Res_ume
ug: قايتا باشلا(_U)

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Main game:
ug: ئاساسىي ئويۇن:

en: Score:
ug: نومۇر:

en: Resizing and SVG support:
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش ۋە SVG قوللاش:

en: Faces:
ug: چىرايلار:

en: Graphics:
ug: گرافىك:

en: The popular logic puzzle minesweeper. Clear mines from a board using hints from squares you have already uncovered.
    
    Mines is a part of GNOME Games.
ug: ‹مىنا تازىلاش› گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىر قىسمى

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: Mines Preferences
ug: مىنا خاسلىقى

en: _Use "I'm not sure" flags
ug: «مەن بىلمىدىم» بەلگىسىنى ئىشلەت(_U)

en: _Warn if too many flags have been placed
ug: ئەگەر بەك كوپ بايراقلار قادالغان بولسا ئاگاھلاندۇرسۇن(_W)

en: _Display numbers with border
ug: گىرۋەكلىرى بار رەقەملەرنى كۆرسەت(_D)

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Date
ug: چېسلا

en: %u × %u, %u mine | %u × %u, %u mines
ug[0]: %u × %u، %u مىنا

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى
