gnome-mines master - en to eu translation catalogue (74 entries)

en: Mines
eu: Minak

en: Clear hidden mines from a minefield
eu: Zedarritu mina-eremuko minak

en: Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
eu: Minak puzzle joko bat da, bere helburua ezkutatutako minak aurkitzea izanik. Jarri bandera minak dituzten lekuei ahalik eta azkarren mahaia seguruagoa izateko. Mahaiko mina guztiei bandera jarritakoan irabaziko duzu jokoa. Kontu eduki mina bat ez lehertzearekin, bestela jokoa amaitzen delako.,

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
eu: Jokoaren hasieran mahaiaren tamaina hauta dezakezu. Larritasunean aurkitzen bazara, argibide bat eska dezakezu: zigor gisa denbora gehitzen zaizun arren, mina bat zapaltzea baino hobeagoa da.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
eu: dragamina;

en: Small board
eu: Taula txikia

en: Medium board
eu: Taula ertaina

en: Big board
eu: Taula handia

en: The theme to use
eu: Erabili beharreko gaia

en: The title of the tile theme to use.
eu: Erabili beharreko fitxa-gaiaren izena.

en: Use the unknown flag
eu: Erabili bandera ezezaguna

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
eu: Ezarri egia laukiak ezezagun gisa markatu ahal izateko.

en: Enable automatic placing of flags
eu: Gaitu banderen kokapen automatikoa

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
eu: Ezarri egia gisa nahikoa lauki bistaratu direnean gnomine-k automatikoki mina bandera jartzeko

en: Enable animations
eu: Gaitu animazioak

en: Set to false to disable theme-defined transition animations
eu: Ezarri 'false' (faltsua) gisa gaiak definitutako animazioen trantsizioak desgaitzeko

en: Number of columns in a custom game
eu: Joko pertsonalizatuaren zutabe kopurua

en: Number of rows in a custom game
eu: Joko pertsonalizatuaren errenkada kopurua

en: The number of mines in a custom game
eu: Joko pertsonalizatuaren mina kopurua

en: Board size
eu: Taularen tamaina

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
eu: Taularen tamaina (0-2 = txikia-handia; 3 = pertsonalizatua)

en: Width of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren zabalera (pixeletan)

en: Height of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren altuera (pixeletan)

en: true if the window is maximized
eu: egia leihoa maximizatuta badago

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
eu: Leihoa eta jokoa

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
eu: Hasi joko berria

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
eu: Berrabiarazi jokoa uneko ezarpenekin

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
eu: Jokoa pausarazten du

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
eu: Jokoaren tamainaren hautapena

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
eu: Jokoaren tamaina: txikia

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
eu: Jokoaren tamaina: ertaina

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
eu: Jokoaren tamaina: handia

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
eu: Jokoaren tamaina: pertsonalizatua

[ctx: shortcut window]
en: In-game
eu: Joko barruan

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
eu: Mugitu teklatuaren kurtsorea

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
eu: Erakutsi eremua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
eu: Txandakatu eremuaren banderaren egoera

en: _Scores
eu: _Puntuazioak

en: A_ppearance
eu: _Itxura

en: _Use Question Flags
eu: _Erabili galderen banderak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Mines
eu: Minak jokoari _buruz

en: _Width
eu: _Zabalera

en: _Height
eu: _Altuera

en: Percent _mines
eu: Minen _ehunekoa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Play Game
eu: _Hasi jokoa

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Print release version and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: Small game
eu: Joko txikia

en: Medium game
eu: Joko ertaina

en: Big game
eu: Joko handia

note: Label on the scores dialog
en: Minefield:
eu: Mina-eremua:

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
eu[0]: %d × %d, mina %d
eu[1]: %d × %d, %d mina

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
eu[0]: mina <b>%d</b>
eu[1]: <b>%d</b> mina

en: Do you want to start a new game?
eu: Joko berri bat hastea nahi duzu?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
eu: Joko berri bat hasten baduzu, unekoa galduko da.

en: Keep Current Game
eu: Mantendu uneko jokoa

en: Start New Game
eu: Hasi joko berria

en: St_art Over
eu: _Hasi hasieratik

en: _Pause
eu: _Pausarazi

en: _Resume
eu: _Jarraitu

en: Play _Again
eu: Jokatu _berriro

en: Main game:
eu: Joko nagusia:

en: Score:
eu: Puntuazioa:

en: Resizing and SVG support:
eu: Tamaina-aldatzea eta SVG onartzea:

en: Clear explosive mines off the board
eu: Garbitu mina leherkariak taulatik

en: Select Theme
eu: Hautatu gaia
