gnome-games - en to ca translation catalogue (69 entries)

en: Clear hidden mines from a minefield
ca: Netegeu les mines ocultes del camp de mines

en: Mines is a puzzle game where you search for hidden mines. Flag the spaces with mines as quickly as possible to make the board a safer place. You win the game when you’ve flagged every mine on the board. Be careful not to trigger one, or the game is over!
ca: El Mines és un trencaclosques on cerqueu mines amagades. Marqueu amb banderes els espais amb mines tan ràpid com sigui possible per a fer del tauler un lloc segur. Guanyeu la partida quan marqueu totes les mines del tauler. Aneu amb compte de no activar-ne cap o s'acabarà la partida!

en: You can select the size of the field you want to play on at the start of the game. If you get stuck, you can ask for a hint: there’s a time penalty, but that’s better than hitting a mine!
ca: Podeu seleccionar la mida del camp que voleu jugar a l'inici de la partida. Si esteu perdut, podeu demanar una pista, però tindreu una penalització de temps, però és millor això que no pas activar una mina!

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: minesweeper;
ca: pescamines;

en: Small board
ca: Tauler petit

en: Medium board
ca: Tauler mitjà

en: Big board
ca: Tauler gran

en: The theme to use
ca: El tema a usar

en: The title of the tile theme to use.
ca: El títol del tema de caselles que s'usarà.

en: Use the unknown flag
ca: Utilitza la bandera de desconegut

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
ca: Establiu-ho a cert per a poder marcar quadres com a desconeguts.

en: Enable automatic placing of flags
ca: Habilita el posicionament automàtic de banderes

en: Set to true to automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
ca: Establiu-ho a «true» (cert) perquè es posin automàticament banderes sobre les mines quan s'hagin descobert prou caselles

en: Number of columns in a custom game
ca: Nombre de columnes d'una partida personalitzada

en: Number of rows in a custom game
ca: Nombre de files d'una partida personalitzada

en: The number of mines in a custom game
ca: El nombre de mines en una partida personalitzada

en: Board size
ca: Mida del tauler

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3 = custom)
ca: Mida del tauler (0-2 = petit-gran, 3 = personalitzat)

en: Width of the window in pixels
ca: L'amplada, en píxels, de la finestra

en: Height of the window in pixels
ca: L'alçada, en píxels, de la finestra

en: true if the window is maximized
ca: «true» (cert) si la finestra està maximitzada

[ctx: shortcut window]
en: Window and game
ca: Finestra i joc

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
ca: Comença una partida nova

[ctx: shortcut window]
en: Restart game with current settings
ca: Comença una partida nova amb la configuració actual

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
ca: Posa en pausa la partida

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Game size selection
ca: Selecció de la mida del joc

[ctx: shortcut window]
en: Game size: small
ca: Mida del joc: petita

[ctx: shortcut window]
en: Game size: medium
ca: Mida del joc: mitjana

[ctx: shortcut window]
en: Game size: large
ca: Mida del joc: gran

[ctx: shortcut window]
en: Game size: custom
ca: Mida del joc: personalitzada

[ctx: shortcut window]
en: In-game
ca: En el joc

[ctx: shortcut window]
en: Move the keyboard cursor
ca: Mou el cursor del teclat

[ctx: shortcut window]
en: Reveal field
ca: Mostra el camp

[ctx: shortcut window]
en: Toggle field flag state
ca: Commuta l'estat de la bandera del camp

en: _Scores
ca: Puntuacion_s

en: A_ppearance
ca: A_parença

en: _Use Question Flags
ca: _Utilitza banderes de pregunta

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Mines
ca: _Quant al Mines

en: _Width
ca: _Amplada

en: _Height
ca: A_lçada

en: Percent _mines
ca: _Percentatge de mines

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Play Game
ca: _Juga al joc

en: Paused
ca: Aturat

en: Print release version and exit
ca: Mostra la versió del llançament i surt

en: Small game
ca: Partida petita

en: Medium game
ca: Partida mitjana

en: Big game
ca: Partida gran

en: Minefield
ca: Camp de mines

note: For the scores dialog. First width, then height, then number of mines.
en: %d × %d, %d mine | %d × %d, %d mines
ca[0]: %d × %d, %d mina
ca[1]: %d × %d, %d mines

en: Custom
ca: Personalitzada

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
ca[0]: <b>%d</b> mina
ca[1]: <b>%d</b> mines

en: Do you want to start a new game?
ca: Voleu iniciar una partida nova?

en: If you start a new game, your current progress will be lost.
ca: Si inicieu una partida nova, perdreu el progrés aconseguit fins ara.

en: Start New Game
ca: Comença una partida nova

en: Keep Current Game
ca: Mantén la partida actual

en: St_art Over
ca: _Comença de nou

en: _Pause
ca: Fes una _pausa

en: _Resume
ca: _Continua

en: Play _Again
ca: Jug_a de nou

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Clear explosive mines off the board
ca: Netegeu el tauler de mines explosives

en: Select Theme
ca: Seleccioneu el tema
